Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca, czyli cykliczna impreza kolarska organizowana od kilkudziesięciu lat na terenie gminy Wilkołaz, w tym roku odbędzie się później, bo dopiero we wrześniu. Powodem przesunięcia wyścigu kolarskiego jest trwająca właśnie przebudowa drogi powiatowej nr 2722L Wilkołaz – Popkowice, o której informowaliśmy kilka dni temu.

W niedzielę 23 kwietnia na Łuczniczej Ścieżce Malibu w Krężnicy Jarej (gmin Niedrzwica Duża) odbył się Lubelski Turniej Łuczniczy będący III Rundą Łuczniczej Ligi Wschód. Mimo że i tym razem warunki pogodowe nie sprzyjały łucznikom (deszcz, śnieg i wiatr), w zawodach tych doskonale spisał się nasz reprezentant w tej dyscyplinie sportu Andrzej Trynkiewicz.

Ponad 200 zawodników zmierzy się z dystansem 21,5 km, a około 80 stanie na starcie biegu na 5 km. Do tego trzeba jeszcze doliczyć, miejmy nadzieję kilkusetosobową, grupę dzieci, młodzieży i całych rodzin, którzy wezmą udział w Familiadzie Biegowej. Biegowe święto pod hasłem II Półmaraton Kraśnik, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (23 kwietnia), podobnie jak przed rokiem będzie mieć wymiar nie tylko sportowo-rekreacyjny, ale także charytatywny.

 W sobotę 8 kwietnia w Zalutyniu (gmina Piszczac, powiat bialski) odbył się Huculski Turniej Łuczniczy, czyli drugie tegoroczne zawody w ramach Łuczniczej Ligi Wschód. Zabraknąć na nich nie mogło naszego specjalisty od tej dyscypliny - Andrzeja Trynkiewicza. Tym razem kraśniczanin na podium nie stanął, ale zachował I miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Więcej artykułów…