Wczoraj kraśnicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił mieszkańców do udziału w Familijnym Rajdzie Rowerowym. W jego 15. już edycji wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Było ich 230.

Ostatniej niedzieli września już po raz drugi Annopol gościł specjalistów od łączenia biegów przełajowych i terenowej jazdy rowerowej. W Nutrend Cross Duathlonie, zorganizowanym wspólnie przez Fundację Baran Cycling i Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego, udział wzięło w sumie prawie 60 zawodników. Rywalizowali indywidualnie i w sztafetach.

{datsopic:16483 left} Nutrend Cross Duathlon to cyklu zawodów rowerowo-biegowych, których organizatorem jest kraśnicka Fundacja Baran Cycling. W ubiegłym roku odbyły się dwie ich odsłony, w Kraśniku i w Annopolu. Tym razem planowane są już trzy, bo do dwóch wspomnianych miast jako trzecie miejsce, w którym zawody się odbędą, dołącza Biłgoraj. Początek jednak, już w następną niedzielę, 28 czerwca, w Kraśniku.

{datsopic:31676 left} Trzecia już edycja kraśnickiego Nutrend Cross Duathlonu, czyli zawodów łączących w sobie bieganie i jazdę rowerem, za nami. W imprezie, która odbyła się dzisiaj (w niedzielę, 28 czerwca) na stadionie kraśnickiego MOSiR i terenach leśnych przyległych do niego, najszybszy okazał się Marek Komornik z Podborcza (BSK Miód Kozacki). Spośród kraśniczan startujących w zawodach najlepszy był natomiast Karol Grzywa.

kolarze_memorial_wilkolaz_BUB_3936Już w najbliższą niedzielę (21 czerwca) w Wilkołazie odbędzie się kolejna, XXXV już, edycja Memoriału Kolarskiego im. Józefa Kloca. W programie tradycyjnie znalazły się wyścigi na kilku dystansach oraz w kilku kategoriach wiekowych. Na zakończenie zaś zaplanowano przejazd pod hasłem ?Rowerem po zdrowie?, do którego organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców Gminy Wilkołaz, jak również powiatu kraśnickiego oraz ?Rowerem do pożaru?, czyli przejazd dla strażaków.

Więcej artykułów…