Ogłoszenie

Terenowe ściganie w Kraśniku. Sportowo, rodzinnie, aktywnie

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po raz siódmy w Kraśniku spotkali się kolarze MTB by ścigać się na malowniczych lokalnych trasach powiatu kraśnickiego. Ponad dwustu zawodników zdecydowało się na start na dwóch dystansach w niedzielnych zawodach, kończąc je z uśmiechem na ustach.

Imprezę zorganizował klub Erkado Racing Team, a rywalizowano o Puchar Ministra Sportu i nagrody Burmistrza Kraśnika. Patronat nad imprezą objął marszałek Jarosław Stawiarski.

Trasa tradycyjnie wiodła leśnymi dróżkami gmin Dzierzkowice i Urzędów wokół dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Jedna pętla wynosiła 30 km. Tyle musieli przejechać startujący na dystansie Mini. Tu najlepszy okazał się Michał MICHALSKI z Lublina (ETI LKKG Jastków), przed Radosławem WASILEWSKIM  z Biłgoraja (BSK MIÓD KOZACKI). Ci którzy wybrali dystans Profi  musieli ją przejechać dwukrotnie. Tu zdecydowanie wygrał Marek KULIK z Puław (Metrobikes.pl), któremu po piętach deptał niespełna 18-letni Adrian TORBA  z Janowa Lubelskiego. Przeprowadzono także klasyfikacje najlepszych wśród leśników i policjantów. Oddzielnie nagrodzono także panie. Organizatorzy wyróżnili także najlepszych kraśniczan. Trasę Mini najszybciej z naszych zawodników pokonał Jerzy Rostek z Erkado Racing Team Kraśnik, drugi w klasyfikacji był Marek Gieral (Ludzka Stonoga) a trzeci Sławomir Chabuda także z Erkado.

Wśród kraśniczan startujących w Profi najszybszy był Artur Antoniuk z Erkado Racing Team Kraśnik, drugi wynik miał Piotr Antoniuk, a trzeci klubowy kolega Artura Maciej Wilk.

Pełne wyniki zawodów można znaleźć tutaj.

Na trasie, oprócz zawodników z wielu zakątków naszego regionu, wystartowało także sporo sympatyków terenowej jazdy na rowerze z Kraśnika i okolic, traktując niedzielne zawody jako aktywno-towarzyski sposób na spędzenie niedzieli. Wszystko to w sportowej, rodzinnej atmosferze.

Oprócz startów dorosłych kolarzy nie zabrakło też startów dla dzieciaków.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć prezentującej niedzielną imprezę.

 

 

 

Najnowsze ogłoszenia