Silne nogi stanęły na starcie niedzielnych zawodów

Kolarstwo
Typography
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To byłą pierwsza tego typu impreza w Kraśniku. Na jej starcie stanęli wszyscy ci, którzy uważali, że mogą powalczyć o miano "Silnej nogi" w sprinterskich zawodach kolarskich. Odbyły się one na łączniku pomiędzy ulicą Konopnickiej i Granicznej.

W niedzielnych (26.07.20) zawodach wszyscy, od najmłodszych kilkuletnich zawodników, po wytrawnych szosowych wyjadaczy mieli pod górkę - bo takie ukształtowanie terenu miała trasa wybrana przez organizatorów. Żar lał się także z nieba, ale tylko nieliczni zrezygnowali ze startu w zawodach.

Startowano po dwie osoby w tzw. systemie brazylijskim, co spowodowało, że zawodników można było oglądać w kilku startach, zanim doszli do finałów. Najlepsi wrócili do domów z pucharami (dekoracji dokonał Kierownik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Sportu Krzysztof Babisz) a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Jak wyglądały pierwsze, choć jak zapowiadają organizatorzy - nie ostatnie -  tego typu zawody w Kraśniku możecie zobaczyć na naszych zdjęciach pogrupowanych a galsriach: starty dzieci, starty dorosłych, dekoracje.

Poniżej prezentujemy medalową klasyfikację w poszczególnych konkurencjach. W kategorii kobiet najlepszą okazała się Agnieszka Dobrowolska a wśród mężczyzn zwyciężył Marek Gieral (Ludzka Stonoga).

Zawody odbyły się pod patronatem burmistrza Wojciecha Wilka, a zorganizowały je: Strefa Triathlonu,  MOSiR Kraśnik, przy wsparciu Miasta Kraśnik i Bike Team Kraśnik.

 

Wyniki zawodów "Silna noga"

Dzieci do 7 roku życia

 1. Jack Sieczyński
 2. Błażej Koczacik
 3. Nikodem Gałkowski

 

Dziewczęta do 12 roku życia

 1. Alicja Pyzik
 2. Emilia Leziak
 3. Oliwia Zapalska

 

Chłopcy do 12 roku życia

 1. Stanisław Sagan
 2. Brunon Dobrowolski
 3. Ignacy Litwin

 

Kat. Open Kobiet

 1. Agnieszka Dobrowolska - Ludzka Stonoga
 2. Aleksandra Zapalska
 3. Emilia Łukasik - Bike Team Kraśnik

 

Kat. Open mężczyźni

 1. Marek Gieral - Ludzka Stonoga
 2. Robert Łomnicki - Strefa Triathlonu
 3. Łukasz Rak - Erkado RT Kraśnik