Oskar Pluciński i Tomasz Siewierski najlepsi w Ogólnopolskim Maratonie ATOL BIKE MTB

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz piąty w Kraśniku spotkali się specjaliście od terenowej jazdy rowerowej, by rywalizować w Ogólnopolskim Maratonie ATOL BIKE MTB o Puchar Ministra Sportu i Nagrody Burmistrza Kraśnik.

Kraśnickie zawody zgromadziły niespełna 250 uczestników. W wyścigach dla młodzieży i dorosłych rywalizowano na dwóch dystansach: Profi (60 km) i Mini (30 km). Były także przejazdy dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 lat oraz 10 – 12 lat.

 

 

Na dystansie Profi ścigało się 51 zawodników. Najlepszy okazał się Oskar Pluciński z Rzeszowa reprezentujący ERKADO Racing Team Kraśnik. 60 km trasę zlokalizowana w lesie przy dzielnicy fabrycznej Kraśnika i w okolicach Urzędowa pokonał w 1 godz. 53 min. i 51 sek. Drugi na metę dotarł Michał Ładosz (Lublin, KKT HETMAN Lublin, 01:53:55), a trzeci był Radosław Wasilewski (Biłgoraj, BSK Miód Kozacki, 02:05:56).

Wśród pań najszybsza na tym dystansie okazała się Klaudia Cichacka z Końskich (Baran Cycling Team, 02:18:08, 19. m w klasyfikacji open).

Tuż przed nią, na 18. m w klasyfikacji open, na metę dotarł najszybszy spośród kraśniczan – Maciej Wilk (ERKADO Racing Team Kraśnik, 02:17:10).

 

 

Na dystansie Mini swoich sił próbowało aż 175 kolarzy. Jako pierwszy na metę po przejechaniu 30 km w czasie 58 minut i 52 sek. dotarł Tomasz Siewierski z Lublina (Sklep rowerowy Bike Boys). Drugi ma necie zameldował się puławianin Adrian Wawer (ETI LKKG LUBLIN, 01:00:38), a trzeci był Kamil Różalski (Lublin, Sklep rowerowy Bike Boys, 01:01:41).

Na 30 km trasie najszybszym spośród kraśniczan był Jerzy Rostek (ERKADO Racing Team Kraśnik, 01:01:42, 5. m. open), a wśród pań jako pierwsza do mety dotarła Aneta Wiatr (Lublin, Metrobikes.pl, 01:18:46, 77. m. open).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki.

Jak wspomnieliśmy na wstępie po trasach zlokalizowanych w lesie przy dzielnicy fabrycznej Kraśnika na rowerach ścigały się też dzieci. W imprezie udział wzięła ich ponad dwudziestka. Każdy z młodych kolarzy dostał nagrodę.

 

 

 

Oprócz rywalizacji sportowej i popularyzacji kolarstwa górskiego w tym roku celem zawodów było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy patronat na imprezą objął Minister Sportu i Turystyki, a jej organizatorem byli Klub Sportowy Racing Team Kraśnik, Burmistrz Kraśnika i Minister Sportu i Turystyki.

 

Pełne wyniki zawodów można odnaleźć tutaj, a więcej zdjęć obejrzeć w naszej fotogalerii z imprezy.

Obszerny fotoreportaż z imprezy autorstwa Mateusza Bieleckiego możecie natomiast zobaczyć tutaj.