Ogłoszenie

Marek Komornik najszybszy w tegorocznym kraśnickim Nutrend Cross Duathlonie. FOTO

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:31676 left} Trzecia już edycja kraśnickiego Nutrend Cross Duathlonu, czyli zawodów łączących w sobie bieganie i jazdę rowerem, za nami. W imprezie, która odbyła się dzisiaj (w niedzielę, 28 czerwca) na stadionie kraśnickiego MOSiR i terenach leśnych przyległych do niego, najszybszy okazał się Marek Komornik z Podborcza (BSK Miód Kozacki). Spośród kraśniczan startujących w zawodach najlepszy był natomiast Karol Grzywa.

  

Marek Komornik trasę składającą się z 5 km biegu, 20 km jazdy rowerem i 2,5 km biegu pokonał w godzinę, 22 minuty i 29 sekund.{datsopic:31708 right}

- Upał trochę doskwierał, szczególnie tutaj na stadionie, ale wrażenia generalnie bardzo dobre. Super trasa, bardzo dobrze oznaczona, wzorowa organizacja zawodów - chwali kraśnicki NCD zwycięzca imprezy.

- Od 20 roku życia amatorsko uprawiam kolarstwo szosowe. Czasu na treningi za wiele jednak nie mam. W zasadzie tylko w niedziele i święta, gdy nie ma pracy w gospodarstwie, bo z zawodu jestem rolnikiem - zdradził na Marek Komornik.

Drugi na metę dotarł Tomasz Sawicz z Lublina (ETI LKKG Lublin), a trzeci był również lublinianin Marek Bigoraj.

 


{datsopic:31745 left} Zobacz też:

Annopolski Nutrend Cross Duathlon wygrał Mateusz Tylek FOTO 

Biegali, jeździli czyli kolejny Nutrend Cross Duathlon za nami 

Kraśnicki Nutrend Cross Duatlon za nami. Wygrał Damian Kowalczyk FOTO 


  

Wspomniany już na wstępie najlepszy z kraśniczan - Karol Grzywa - był 5. w klasyfikacji generalnej.

- Było ciężko, dużo było podbiegów i zbiegów. Upał też dał się we znaki - powiedział nam kilka minut po przekroczeniu mety mocno zmęczony, ale zadowolony Karol Grzywa. Koronną dyscypliną Karola jest pływanie, dlatego jeszcze w tym roku z pewnością zobaczymy go także na kraśnickim triathlonie, który łączy nie tylko rower i bieganie, ale także właśnie pływanie.

Kraśnickie podium w zawodach uzupełniają jeszcze Artur Antoniuk (EKO Team Kraśnik, 8 m. w klasyfikacji generalnej) i Michał Feledyn (Erkado RT Kraśnik, 14. m w klasyfikacji generalnej).{datsopic:31789 right}

Spośród kobiet najszybsza była Joanna Wasilewska (BSK Miód Kozacki, 22 m. w klasyfikacji generalnej) z Biłgoraja. Druga na metę dotarła Kinga Bazan z Sokołowa Małopolskiego (GB Na Zdrowie, 26. m w klasyfikacji generalnej), a trzecia byłą Karolina Kochaniec z Lublina (Lubelska Grupa Triathlonu, 35. m w klasyfikacji generalnej).

Głównym organizatorem zawodów była Fundacja Baran Cycling, a wspierały ją Urząd Miasta Kraśnik, Racing Team Kraśnik oraz Bike Team Kraśnik. Kolejne duathlonowe zawody organizowane w tym roku przez Fundację odbędą się 2 sierpnia w Biłgoraju.

 

Pełne wyniki zawodów można odnaleźć tutaj.

 

Obszerną fotogalerię z III edycji kraśnickiego Nutrend Cross Duathlonu można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do informacji.

Najnowsze ogłoszenia