Ogłoszenie

Rowerowy weekend. W sobotę Rajd Familijny, w niedzielę Bicykliada

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:15458 left} Maj to początek sezonu imprez rekreacyjnych organizowanych przez lokalne stowarzyszenia i samorządy w Powiecie Kraśnickim. Wśród nich jest coraz więcej rajdów i zawodów rowerowych. Niedawno odbył się uliczny wyścig MTB  w Urzędowie o nagrody Wójta Gminy i Starosty Kraśnickiego. W sobotę czeka nas  natomiast XI Familijny Rajd Rowerowy organizowany przez MOSiR a w niedzielę Bicykliada organizowana przez BaranCycling, Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminę Dzierzkowice, która udanie zadebiutowała w ubiegłym roku.

 

Raj familijny wystartuje z placu za CKiP o godz. 9. Jego trasa to ok. 15 km częściowo przez las, częściowo szosą. Zakończy się na placu piknikowym na MOSiR. Szczegóły można znaleźć na stronie mosir.krasnik.pl

Natomiast tegoroczna edycja Bicykliady odbędzie się 7 czerwca w niedzielę a jej uczestnicy spotkają się w Dzierzkowicach Rynku, gdzie w tym samym czasie odbywać się będzie festyn Dzień Rodzicielstwa Zastępczego organizowany przez kraśnickie PCPR, Starostę Kraśnickiego i Wójta Gminy Dzierzkowice. W centrum Rynku znajduje się piękny plac zabaw i scena plenerowa, a organizatorzy obu imprez przygotowali dla uczestników i mieszkańców wiele atrakcji.

Niemniej ważny od sportowego i krajoznawczego jest także charytatywny wymiar przedsięwzięcia. W tym roku "Jedziemy dla Amelki". Patronat nad zbiórką pieniędzy na ten cel objął starosta Andrzej Maj.

Bicykliada 2015 to trzy alternatywne trasy-pętle do wyboru, o różnym stopniu trudności, chociaż wszystkie bardzo atrakcyjne krajobrazowo: Mega (36 km), Fun (16 km) i Family (6 km). Start i meta w Dzierzkowicach  Rynku w niedzielne popołudnie. Zapisy od godz. 13.00.  Szczegóły na plakatach oraz na profilu BaranCycling: www.facebook.com/FundacjaBaranCycling.

 

XI_familijny_rajd_rowerowy

 

 

bicykliada_strona

Najnowsze ogłoszenia