Ogłoszenie

Bicykliada, czyli rowerowy piknik za nami. FOTORELACJA

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:15451 left}Tak jak zapowiadaliśmy w sobotę 31 maja w Kraśniku odbyła się powiatowa Bicykliada czyli impreza dla miłośników dwóch kółek. Zorganizowała ja fundacja Baran Cycling oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Bawiło się na niej prawie 90 rowerzystów.

 

Centralnym punktem imprezy były tereny ZS nr 3. Był to rowerowy piknik dla wszystkich chętnych. Od najmłodszych, którzy podróżowali w fotelikach swoich rodziców, po tych najstarszych seniorów rowerowych wypraw. Nie zabrakło na niej władz powiatu, radnych miejskich i powiatowych, którzy aktywnie wzięli udział w imprezie.

Impreza w związku z tym została podzielona na dwa rajdy: pierwszy w wersji Family (5 km) wiódł ulicami Kraśnika fabrycznego. Drugi ? fun (20 km) po terenie gmin Urzędów, Dzierzkowice i Kraśnik.

Po zakończeniu rajdów na wszystkich czekał poczęstunek. Rozdano także nagrody w konkursie plastycznym ?Rower twoich marzeń?, jaki przeprowadzono w szkołach na terenie powiatu.

Na koniec wśród najmłodszych rozlosowano drobne rowerowe nagrody.

Impreza miała także swój charytatywny wydźwięk. Od kilku miesięcy fundacja Baran Cycling zbierała pieniądze na rower dla niepełnosprawnego Iwo. Bicykliada była finałem tej zbiórki. Udało się zebrać ponad 1500 zł, i jak powiedział tata Iwo jeśli wszystko dobrze pójdzie  to w przyszłym roku na Bicykliadę przyjedzie on swoim rowerem.

Podczas imprezy można było także oznakować swój rower i wpisać go do policyjnej bazy danych. Techniczną pomocą służył także serwis rowerowy Rafała Kotuły.

Organizatorzy już zapowiadają, że Bicykliada będzie imprezą cykliczna, rozwijaną z każdą jej edycją.

Fotorelację z imprezy można zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia