Ogłoszenie

Szczypiornistki KMKS zdobyły Kraków

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sukcesem zakończył się wyjazd piłkarek ręcznych na turniej 1/16 Pucharu ZPRP w Krakowie. Nasz zespół wygrał wszystkie mecze, awansował do kolejnego etapu najważniejszych rozgrywek centralnych w tej kategorii w Polsce, przy okazji zgarniając także nagrody indywidualne.

Drużyna młodziczek KMKS zdobywając wicemistrzostwo województwa awansowała tym samym do 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który jest imprezą rangi mistrzostw Polski.

KMKS Kraśnik miał w tym sezonie trzy drużyny w kategorii młodziczek (trenerzy L. Pomykalski, A. Kurlej i A. Hajdenraich). Najlepsze zawodniczki z tych drużyn stworzyły zespół, który wystąpił w 1/16 w Krakowie w dn. 7-9.05.

Na początek turnieju KMKS pokonał Koronę Handball Kielce 37:17, w sobotę nasze dziewczęta wygrały z MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice 29:19, a na koniec pokonały gospodynie z SKS Kusy Kraków 20:17. Z kompletem zwycięstw nasza drużyna wygrała grupę, a Zuzia Kurlej została najlepszą zawodniczką i królem strzelców całej 1/16 z 37 rzuconymi bramkami. Najlepszą bramkarką krakowskiego turnieju została natomiast wybrana kraśnicka golkiperka Martyna Balawender.

Teraz naszą drużynę czeka wyjazd na turniej 1/8 Pucharu ZPRP, który odbędzie się w dn. 21-23.05 w dalekim Sianowie niedaleko Koszalina. Zagra tam z gospodyniami z UKS Morski Sianów oraz drużynami KS Zgoda Ruda Śląska i Słupia Hilary Słupsk.

W turnieju w Krakowie KMKS wystąpił w następującym składzie: Martyna BALAWENDER, Barbara GRABKA - Martyna JASTRZĘBSKA, Oliwia KAMOLA, Julia KNAP, Julia KOŁBUK, Karolina KOPIWODA, Zuzanna KURLEJ, Maja MOCHOL, Julia OSZUST, Antonina PYC, Kornelia STANIEC, Wanesa SZYMANEK, Kaja WALCZYK, Martyna WILK. Trenerzy: Leszek Pomykalski, Agata Kurlej.

Najnowsze ogłoszenia