Ogłoszenie

Z kraśnickiego klubu do zespołu Mistrzyń Polski

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Taką drogę przeszła Julia Pietras, która swoje pierwsze kroki stawiała w drużynie KMKS Kraśnik a teraz spełniła swoje marzenie i grać będzie w drużynie Mistrza Polski - MKS Lublin.

Julia zaczynała swoją przygodę z piłką ręczną w KMKS Kraśnik w drużynie prowadzonej przez trenera Artura Hajdenrajcha. Kolejnym krokiem w jej karierze była Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku. Wtedy też trafiła do reprezentacji Polski juniorek z którą wystąpiła m.in. na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Kielcach (zdjęcia z występu Julki na tj imprezie można zobaczyć w naszej galerii).

Po ukończeniu SMS-u w 2019 roku podpisała kontrakt z Eurobudem JKS Jarosław.

W 19 meczach obecnej kampanii zdobyła dla tego zespołu aż 70 bramek grając na pozycji skrzydłowej.

- Dla mnie to swego rodzaju powrót do domu. Zawsze chciałam grać w MKS. Może nie będę oryginalna, ale jest to spełnione marzenie, cel, który postawiłam sobie jakiś czas temu, a który udało się zrealizować – mówi Julia Pietras. - Chciałabym wnieść do drużyny swoją młodzieżową świeżość, ale i zawziętość. Mogę obiecać, że będę walczyć za tę drużynę – dodaje Pietras.

Z nowego nabytku cieszy się też obecna trenerka MKS, dobrze znana w Kraśniku Monika Marzec.

- Julia jest utalentowaną, perspektywiczną i niezwykle ambitną zawodniczką. Pochodzi z naszego regionu, więc doskonale zna historię, renomę i tradycje naszego klubu. To transfer na lata. Wierzę w to, że w naszym klubie Julka będzie mogła dalej się rozwijać i podnosić swoje umiejętności sportowe – powiedziała o transferze trenerka MKS-u.

foto za MKS Lublin

Najnowsze ogłoszenia