Ogłoszenie

Piłka ręczna. Derby młodziczek na początek

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po wielomiesięcznej przerwie ruszył nowy sezon ligi wojewódzkiej w piłce ręcznej. KMKS Kraśnik zainaugurował go derbowym meczem w kategorii młodziczek w ostatnią sobotę. Klub zgłosił aż trzy zespoły do ligi w tej kategorii.

Jak to mecz derbowy nie był zbyt pięknym widowiskiem. Dużo było walki o piłkę. Koronawirus sprawił, że nie odbył się letni obóz. Niewiele było też turniejów, na których można byłoby się ograć i przygotować do sezonu.

Brak ogrania widać było po błędach jakie popełniały oba zespoły. Z drugiej strony obie drużyny zademonstrowały sporą wolę walki, tym bardziej, że był to mecz derbowy przed własną publicznością.

Na początku przewagę zdobył zespół KMKS II trenera Leszka Pomykalskiego prowadząc już nawet 6:1. Jego podopieczne zbyt szybko chyba uwierzyły w zwycięstwo, bo przewaga zaczęła słabnąć i na koniec pierwszej połowy wynik na tablicy był 8:5. Od początku drugiej części meczu podopieczne trenera Artura Hajdenrajcha (KMKS III) próbowały zniwelować przewagę i udało im się dojść swoje klubowe koleżanki na dwie bramki. Na więcej jednak nie pozwoliły im przeciwniczki.

Duża zasługa w zwycięstwie podopiecznych L. Pomykalskiego należy się bramkarce Martynie Balawender, która wybroniła sporo sytuacji, w tym rzutów karnych.   

Trzeba dodać, że w zespole KMKS III z powodu choroby nie mogły zagrać właśnie bramkarki, które na tej pozycji musiały zastąpić koleżanki z pola, warto dodać że z powodzeniem.

Zespół KMKS I swój pierwszy mecz ligowy zagra w sobotę 10 października z drużyną MKS Biłgoraj o godz. 10.00 w  hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kraśniku, ul. Urzędowska 10.

Galerię zdjęć z tego meczu można obejrzeć tutaj.

KMKS II - KMKS III 13:8 (8:5)

KMKS II: BALAWENDER Martyna - GŁAZ Wiktoria, JASTRZĘBSKA Martyna (4), MOCHOL Maja (1), KOPIWODA Karolina (2), PYC Antonina(1), KOŁBUK Julia(2), SOKAL Zuzanna, RUDNA Maria(2), WISOWSKA Aleksandra, DUDA Aleksandra(1), KOSIKOWSKA Łucja. Trener Leszek Pomykalski.

KMKS III: JANCZAREK Dominika (1), STANIEC Kornelia, GĄSKA Michalina(3), WALCZYK Kaja, KNAP Julia(1), DARSKA Natalia, SZYMANEK Nikola, ZBYTNIEWSKA Julia(2), ZIELIŃSKA Julia, MAJ Oliwia, DUDA Klaudia(1), SZYMANEK Wanesa. Trener Artur Hajdenrajch.

Najnowsze ogłoszenia