Ogłoszenie

Reprezentacja Polski zagrała w Kraśniku

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak jak zapowiadaliśmy, w ramach międzynarodowego turnieju w piłce ręcznej reprezentacji do lat 19 kadra Polski zagrała mecz ze Słowacją w hali sportowej kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Oprócz tych zespołów w Kraśniku zaprezentowały się drużyny Holandii i Czech. Wypełniona kibicami hala "Dwójki" kibicowała Polkom jak na największych imprezach.

Polki pod wodzą trenerki Moniki Marzec, wywodzącej się z Kraśnika dawnej kołowej mistrzyń Polski i reprezentacji, przez tydzień trenowały w Kraśniku.

- Trenuje nam się tu dobrze. Hala jest super, hotel też, więc jesteśmy zadowolone z warunków - powiedziała nam pani Monika.

Była reprezentantka Polski jest w Kraśniku częstym gościem, jednak jako trener młodzieżowej kadry pojawiła się pierwszy raz.

- O miejscu zdecydował Związek Piłki Ręcznej i cieszę się z tej decyzji. Dzięki temu turniejowi mogłam pokazać dziewczynom gdzie zaczynałam i że z takiego małego miasta można pójść dalej - powiedziała kraśnicka trenerka kadry.

Przeważnie zgrupowania kadry odbywają się w ośrodkach COS-owskich. O wyborze Kraśnika na mecze kadr czterech zespołów zdecydowała opinia Związku Piłki Ręcznej, której przedstawiciel pojawił się na jednym z młodzieżowych turniejów organizowanych przez KMKS Kraśnik. Spodobała mu się hala, klimat i organizacja. Duże znaczenie miał także klimat stworzony przez miasto Kraśnik.

- Bardzo cenimy sobie współprace z samorządem lokalnym, gdzie spotkaliśmy bardzo życzliwych ludzi - powiedział nam wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, który wraz z Bogusławem Trojanem, członkiem zarządu ZPRP i dyrektorem sportowym związku Jerzym Eljaszem pojawili się w Kraśniku.

- Warto przyjeżdżać z reprezentacją do takich miejsc jak Kraśnik. Jak było widać na meczu była spora grupa aktywnych, zaangażowanych kibiców. Już samo to jest argumentem za tym, by piłkę ręczną na dobrym poziomie pokazać nie tylko w dużych ośrodkach - dodał wiceprezes Szczepański zapowiadając, że to nie ostatnie wydarzenie takiej rangi w naszym mieście.

Jeśli chodzi o mecze to w pierwszym Holenderki zdecydowanie, 32:21 (17:10), pokonały Czeszki. Polki natomiast zremisowały ze Słowacją prowadząc praktycznie przez cały mecz.

POLSKA – SŁOWACJA 25:25 (17:12)
POLSKA: Kuszka, Pająk, Kolasińska, – Urbańska 1, Nosek 1, Świerczek 3, Senderkiewicz, Pękala, Uścinowicz 6, Wąsik, Więckowska 4, Stokłosa 3, Szynkaruk, Czekala, Płomińska 6, Lipok, Janas 1.

Celem obecnych przygotowań, których część odbyła się w Kraśniku, są eliminacje Mistrzostw Świata, które odbędą się w marcu. Ten turniej i zgrupowanie to jedno z ostatnich przetarć dla naszej kadry.

W wtorek turniej piłkarek przeniósł się do Lublina. A jak wyglądała kraśnicka jego część możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Najnowsze ogłoszenia