"Dwójka" wicemistrzem województwa w mini-piłce ręcznej

Piłka ręczna

W dniu 14 kwietnia 2016 roku w Łukowie odbyły się finały Wojewódzkich Igrzysk w mini piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach brało udział sześć najlepszych ekip z Lubelszczyzny, a wśród nich drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku.

W finałowym turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W drodze do finału Kraśniczanki pokonały Końskowolę 17:6, Chełm 13:7 i czekały na rozstrzygnięcia w drugiej grupie, w której najlepszym zespołem okazała się SP nr 1 z Łukowa.

W wielkim finale, w którym spotkały się ekipy z Kraśnika i Łukowa, uczennice z "dwójki" musiały uznać wyższość gospodarza turnieju i przegrały po zaciętym meczu 12:14.

Drugie miejsce i srebrny medal jest wielkim sukcesem dziewcząt uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kraśniku.

W "srebrnej" drużynie wystąpiły: Sandra Oleksy, Oliwia Kulesza, Kamila Kuśmierczyk, Natalia Smołecka, Otylia Lewniewska, Hanna Michałek, Dominika Jabłońska, Wiktoria Łukasik, Zuzanna Kurlej, Weronika Zdybel, Agata Kasiak, Klaudia Wąsik. Opiekunami na zawodach byli: Łukasz Jabłoński i Agata Kurlej.

Dziewczęta w większości są zawodniczkami KMKS Kraśnik i trenują w klubie pod okiem Leszka Pomykalskiego.