W kraśnickim turnieju: Ukrainki najlepsze. Gospodynie na czwartym

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

12 drużyn z Polski i zagranicy wzięło udział w II Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek rozegranym w Kraśniku. W rywalizacji najlepsze okazały się Ukrainki z Karpatów Użgorod. Kraśniczanki zakończyły turniej na IV miejscu.

Turniej rozgrywano od piątku 1 do niedzieli 3 kwietnia na hali ZP nr 2. W sobotę ze względu na dużą liczbę zespołów część grupowych meczy odbyło się w hali im. A. Gołasia. Dla naszych zawodniczek z KMKS turniej rozpoczął się bardzo dobrze od zwycięstwa z Łukovią 14:12. W sobotę podopieczne trenera Rejtera pokonały Olszę Olszynę 23:7 i GIMNAZJUM nr 30 Poznań 11:5. O pierwsze miejsce w grupie zmierzyły się z późniejszym tryumfatorem turnieju zespołem Karpat Uzhorod przegrywając  12:26. Kolejny mecz, który miał decydować czy KMKS zagra w finale nasze młodziczki stoczyły z Olszynką Dzikowiec  i niestety przegrały 21:16. KMKS zagrał więc o III miejsce w turnieju z Ochotą Warszawa. Przez dłuższy czas utrzymywała się niewielka (1-2 bramki) przewaga warszawianek. Nasz zespół miał szanse na dojście Ochoty ale nasze błędy w ataku i obronie zdecydowały, że to warszawianki cieszyły się z brązowych medali.
Końcowe wyniki turnieju wyglądają następująco:
1. H.C. Karpaty Uzhorod
2. UKS Olszynka Dzikowiec
3. MKS Ochota Warszawa
4. KMKS Kraśnik
5. MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
6. MKS PM MPEC Tarnów
7. KS Korab Staszów
8. SPR Łukovia Łuków
9. UKS Olimpia Końskie
10. SKF Sprinter Lublin
11. SL GKS Olsza Olszyna
12. Gimnazjum nr 30 Poznań
Najlepszą zawodniczką w zespole KMKS wybrana została Aleksandra Lewandowska.
Turniej nie mógłby się odbyć gdyby nie wsparcie sponsorów a byli nimi: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Urząd Miasta Kraśnik, Firmy: Darex, Okoter, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Wilkołaziak, Cerrefour Market, Zielony Dworek, Marek Zienkiewicz - dyrektor ds. rekrutacji Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki.

Na zdjęciu dziewczęta z KMKS po jednym z meczów z trenerem L. Rejterem. foto Adam Jackiewicz