Piłkarki ręczne KMKS wśród najlepszych drużyn w Polsce

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

kmks_mlodziczki_polfinalUdała się wyprawa młodziczkom z Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego do Nowego Sącza. Podopieczne trenera Artura Hajdenraicha zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym Pucharu ZPRP i na początku czerwca zagrają w finale.

 

W kategorii młodziczek rozgrywki o mistrzostwo Polski rozgrywane są w ramach Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W finale, który odbędzie się w dniach 3-6.06 w Karczewie koło Warszawy zagra w tym roku drużyna z Kraśnika.

Kraśniczanki najpierw zostały wicemistrzem województwa dzięki czemu zagrały w półfinałach rozgrywek centralnych. W turnieju półfinałowym, który odbył się w ostatni weekend w Nowym Sączu kraśniczanki zajęły II miejsce, choć najwyższe miejsce na podium też było blisko.

Pierwszy mecz młodziczki z KMKS pewnie wgrały z UKS Olszynka Dzikowiec 19 -13 (10-2). W sobotę spotkały się z gospodyniami. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo wyrównany. Od początku nie układał się po myśli naszych zawodniczek, przegrywały juz 1-5. Wtedy trener wziął czas i nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 6-6, a potem wyszły nawet na prowadzenie trzema bramkami (10-7). Po przerwie całą połowę nasz zespół prowadził 1-2 bramkami, dopiero tuż przed końcem, Nowy Sącz dogoniły kraśniczanki i w 49 min. objął prowadzenie 22-21. Na 7 sek. przed końcem mieliśmy szansę na wyrównanie, ale rzutu karnego nie wykorzystała najskuteczniejsza tego dnia Ania Bańka (ostatecznie została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju).

- Dla takich chwil warto trenować i wylewać poty. Mimo porażki dziewczęta walczyły wspaniale. Taki jest sport, raz się wygrywa raz się przegrywa ? podsumował mecz trener Hajdenraich.

O awansie do Finału miał zadecydować mecz ze Staszowem. Bo bardzo dobrej grze, szczególnie  w II połowie, nas zespół pokonał rywalki 27-16 (12-10) i awansował do finału.

To już drugi ogólnopolski finał podopiecznych trenera Hajdenriacha: dwa lata temu zagrały w Finale Pucharu ZPRP w kategorii dziewcząt.

A ich przeciwniczkami grupowymi w tegorocznym turnieju (w całym finale gra 16 najlepszych drużyn w Polsce) będą drużyny UKS Victoria Tomaszów Maz., MKS Brodnica i MTS Kwidzyn.