Ogłoszenie

Medalowy start zapaśników w Kołobrzegu. Ośmioro z kwalifikacjami na OOM

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W pierwszy weekend kwietnia w Kołobrzegu odbył się II Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Zawody te były bardzo udane dla zapaśników i zapaśniczek L.U.K.S ,,SUPLES" Kraśnik. Nasi wolniacy wywalczyli podczas nich 5 krążków indywidualnie oraz 2. miejsce drużynowo.

W kołobrzeskich zawodach udział wzięło w 185 zapaśników z 67 klubów oraz 113 zapaśniczek z 55 klubów z całej Polski. W gronie tym znalazło się 5 zawodników i 3 zawodniczki kraśnickiego Suplesu. Najlepiej spośród nich spisali się Daniel Pietroń (48 kg) i Wojciech Kurzyna (60 kg), którzy zdobyli złote medale. Na 2. miejscu na podium rywalizację zakończyła Anna Flis (57 kg), a brązowe medale zawisły na szyjach Julii Partyki (73 kg) i Eryka Michalaka (71 kg).

Poza tym 7. m. zajęła Anna Bryczek (69 kg), 13. był Szymon Świderek (90 kg), a 23. Marcel Zając (60 kg).

Drużynowo Suples Kraśnik zajął w Kołobrzegu 2. miejsce. Po zawodach nasi zawodnicy zostali jeszcze na Pomorzu Zachodnim i do soboty trenują razem z kadrą narodową w Karlinie.

Był to już ostatni turniej kwalifikacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wiemy po nim, że kraśnicki klub będzie reprezentowało na niej 8 zawodników: Roni Wójcik, Daniel Pietroń, Wojciech Kurzyna, Anna Flis, Julia Partyka, Eryk Michalak, Szymon Świderek i Marcel Zając. OOM odbędzie się w Suwałkach na początku maja.

 

Na zdjęciu męska część ekipy LUKS Suples Kraśnik na zawody w Kołobrzegu.

Najnowsze ogłoszenia