Ogłoszenie

Cztery medale zapaśników kraśnickiego Suplesa w I Pucharze Polski juniorów młodszych

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 4-6.03.2022 w Chęcinach odbył się I Puchar Polski juniorów młodszych w zapasach w stylu wolnym. Czterech zawodników, z sześcioosobowej ekipy LUKS Suples Kraśnik, wróciło z tej imprezy z medalami.

Najlepiej spośród reprezentantów kraśnickiego klubu spisał się Daniel Pietroń, który zajął 2. miejsce w kategorii 48 kg. Trzech naszych zawodników stanęło na najniższym stopniu podium. Byli to: Roni Wójcik (3. m, kat. 55 kg), Wojciech Kurzyna (3 m., 60 kg) i Eryk Michalak (3. m., 71 kg).

Ponadto Szymon Świderek na 10. m. ukończył rywalizację w kat. 80 kg, a Marcel Zając był 14. w kat. 60 kg.

- Był to pierwszy start naszych zawodników w tym roku. Myślę, że poszło im dobrze. Teraz bierzemy się do pracy, poprawimy niedociągnięcia i na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży powinno być jeszcze lepiej – mówi Damian Jakóbczyk, trener naszych zapaśników.

Drużynowo LUKS Suples Kraśnik zajął podczas turnieju 2. miejsce

Chęcińskie zawody były pierwszymi eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych). Udział wzięło w nich 230 zawodników z 68 klubów. Za miesiąc drugie eliminacje, tym razem w Kołobrzegu. One ostatecznie wyłonią najlepszych zapaśników w Polsce, którzy wezmą udział w OOM.

Najnowsze ogłoszenia