Na kraśnickich matach rywalizowały dzieci, młodzicy i juniorzy młodsi

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 22 lutego 2020 r. halę sportową Zespołu szkół nr 3 w Kraśniku opanowali zapaśnicy. Ponad setka zawodników rywalizowała w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego dzieci, młodzików i juniorów młodszych w zapasach – styl wolny.

Zawody zorganizował Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Suples” w Kraśniku. Mistrzostwa a patronatem nad impreza sprawowali starosta kraśnicki Andrzeja Rolli i burmistrz Kraśnika Wojciech Wilka.

 

 

W imprezie udział wzięli nie tylko zapaśnicy wspomnianych kategorii z terenu województwa lubelskiego, ale też goście ze słowackich Koszyc oraz zawodnicy z Podkarpacia.

Zmaganiom młodych zapaśników przypatrywali się między innymi poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, radna wojewódzka Anna Baluch, starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wiceburmistrz Piotr Janczarek i przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak oraz Artur Domański - dyrektor departamentu promocji, sportu i turystyki lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

W klasyfikacji klubowej 1. miejsce zajęli zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w ZS 3oraz L.U.K.S SUPLES Kraśnik.

- Naszą ekipę zasilali zawodnicy z Borzechowa prowadzeni przez Mirosława Lenarta byłego zawodnika Suplesu Kraśnik . Lecz najbardziej waleczne były dziewczyny z Rzeczycy Ziemiańskiej i Zakrzówka wielkie gratulacje – podkreśla trener Damian Jabóbczyk.

 

 

 

Wyniki indywidualne zawodników i zawodniczek LUKS Suples:

DZIECI :

25kg Nawrocki Robert 3 m-ce

31 kg Żywiecki Kamil 1 m-ce

32 kg Kozak Daniel 1 m-ce

35 kg Ceran Antoni 3 m-ce

62 kg Dziewulski Krzysztof 1 m-ce , Całka Patryk 2 m-ce

MŁODZICY :

35 kg Chromik Ksawier 2 m-ce , Wawerek Krzysztof 3 m-ce ,Pijanowski Oskar 5 m-ce

48 kg Drozda Paweł 3 m-ce

57 kg Oszust Gabriel 3 m-ce

68 kg Czerniak Jakub 1 m-ce

 

 

KADECI :

45 kg Pietroń Daniel 3 m-ce , Zając Marcel 3 m-ce

48 kg Flis Bartłomiej 1 m-ce

60 kg Śmiech Rafał 3 m-ce , Jachura Patryk 3 m-ce

65 kg Michalak Eryk 3 m-ce

71 kg Wieleba Kamil 1 m-ce , Świderek Szymon 2 m-ce

80 kg Kamieniarz Bartosz 2 m-ce

110 kg Gajewski Hubert 1 m-ce

DZIEWCZĘTA :

29 kg Oszust Zuzanna 1 m-ce , Paździora Karolina 2 m-ce , Łukasik Aleksandra 3m-ce , Nawrocka Aleksandra 3 m-ce

45 kg Torba Oliwia 1 m-ce , Zaguła Antonina 2 m-ce ,

50 kg Czerniak Milena 1 m-ce , Łukasik Natalia 2 m-ce , Czerwińska Julia 3 m-ce

66 kg Bryczek Agnieszka 1 m-ce , Partyka Julia 2 m-ce

 

Nasze zdjęcia z zawodów można obejrzeć tutaj.