Oskar Mikołajczak wraca na ring. W marcu zadebiutuje w kategorii seniorów

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zawodnik KS Za Bramą Oskar Mikołajczak to dwukrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista Pucharu Polski, złoty medalista gwardyjskich Mistrzostw Polski, trzykrotny mistrz okręgu lubelskiego, a to tylko część jego osiągnięć. Niestety rozwój kariery przyhamowała kontuzja, ale kraśniczanin się nie poddaje i wraca na ring.

Młody pięściarz w grudniu ubiegłego roku wznowił treningi, a już w marcu zadebiutuje na Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego jako senior.

Do turnieju przygotowuje się od 9 lutego na obozie szkoleniowym w Karlinie razem z zawodnikami klubu Skorpion Szczecin, najlepszego od 11 lat klubu w Polsce.

 

 

- Oskar ćwiczy tam pod okiem trenerów Karola Chabrowa - byłego trenera kadry narodowej seniorów, oraz Marcina Stankiewicza - byłego trenera kadry narodowej i wiceprezesa do spraw wyszkolenia polskiego Związku Bokserskiego. Myślę, że udział w tym obozie zaprocentuje i teraz zobaczymy Oskara jeszcze bardziej dynamicznego niż przed kontuzją – przekonuje Marcin Machul, trener i prezes KS „Za Bramą”

 

 

Oskara w przygotowaniach i startach wspierają kraśnicki firmy Ekoland i Wod-Bud oraz oczywiście Miasto Kraśnik. Jego wyjazd na obóz został sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Kraśnik.

Podczas gdy Oskar trenuje w Karlinie jego klub zyskał nowego partnera. KS „Za Bramą” rozpoczęło współprace z klubem bokserskim z ukraińskiego Tarnopola. Na lato planowany jest wspólny obóz. bub