Kraśniccy zapaśnicy wśród najlepszych młodzików na Lubelszczyźnie w 2019 roku

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 7 grudnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików w zapasach stylu wolnym. Turniej w Spiczynie były również okazją do podsumowania całego roku zmagań lubelskich wolniaków. Wśród wyróżnionych znaleźli się zawodnicy LUKS Suples Kraśnik.

Jeśli chodzi o sobotnie zmagania, to najlepiej spisali się Eryk Michalak (62 kg) i Wojciech Kurzyna (52 kg), którzy w swoich kategoriach wiekowych stanęli na najwyższych stopniach podium. Z medalami z mistrzostw wrócili także: Daniel Pietroń (2 m. w kat. 35 kg), Szymon Świderek (2 m. w kat. 68 kg), Szymon Janiec (3 m. w kat. 68 kg), Daniel Kozak (3 m. w kat. 30 kg), Marcel Zając (3 m. w kat. 44 kg). Tuż za podium rywalizację zakończył Jakub Czerniak (5 m. w kat. 62 kg).

Klubowo LUKS Suples sklasyfikowany został na 3. miejscu, a Michalak wraz z Gracjanem Bilińskim z Krasnegostawu zostali wytypowani na najlepszych zawodników turnieju.

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, zawody w Spiczynie były okazją do podsumowań i wyróżnień. Wśród 10 najlepszych lubelskich zapaśników w kategorii młodzików w 2019 roku znalazło się 3 zawodników kraśnickiego klubu: Eryk Michalak, Wojciech Kurzyna oraz Marcel Zając Marcel.