Dwa medale zapaśniczek LUKS Suples na Pucharze Polski w Siedlcach

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony weekend (18-20.10.2019 r.) w Siedlcach odbył się Puchar Polski w Zapasach w stylu wolnym w kategorii juniorów i juniorek. Zabraknąć na nim nie mogło uczniów kraśnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego działającej w ramach Zespołu Szkół nr 3 i zawodników L.U.K.S Suples Kraśnik. Nasi reprezentanci z zawodów przywieźli 2 medale.

Najlepiej spisała się Julia Łochowska, która w kategorii wagowej 76 kg wywalczyła pierwsze miejsce. Na 2. miejscu podium w kat. 53 kg stanęła natomiast Klaudia Polak.

Tuż za podium, na 5. miejscach, rywalizację zakończyli Sebastian Zarzycki (79 kg) i Hubert Gajewski (125 kg).

Warto wspomnieć też o osiągnięciach podczas tych zawodów kilku byłych zawodniczek i zawodników kraśnickiego klubu. Klaudia Czyzio (obecnie KS AZS-AWF Warszawa) była 3. w kat. 50 kg, Zuzanna Wólczyńska (obecnie WZS WKS Grunwald Poznań) była 2. w kategorii 65 kg, a Daniela Tkachuk (obecnie MKS Cement-Gryf Chełm) zajęła 2. m w kat. 72 kg. Jeśli chodzi o panów, to kraśniczanie Adrian Gorczyca (obecnie WLKS Nowe Iganie Siedlce) był najlepszy w kat. 65 kg, a Patryk Kostrzewski (obecnie WLKS Nowe Iganie Siedlce) zajął 3. m. w kat 70 kg.

 

foto ilustracyjne