Kraśniccy pięściarze na Międzynarodowym Grand Prix Małopolski

Sporty walki
Czcionka

W miniony weekend w Gródku nad Dunajcem odbyło się Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w boksie. W zawodach udział wzięła niemal setka zawodników i zawodniczek z 24 klubów z terenu Polski oraz reprezentanci angielskiego klubu Bolton Champions. Znalazło się wśród nich dwóch bokserów z klubu „Za Bramą” Kraśnik – Kacper Chodara i Maksymilian Mikołajczak.

Nasi reprezentanci walczyli ze zmiennym szczęściem, ale obaj pokazali się z dobrej strony. Chodara (młodzieżowiec, kat. 59 kg) zmierzył się z Filipem Malcem z Global Boxing Tarnów. Niejednogłośną decyzją sędziów, 2:1, lepszy w tym pojedynku okazał się rywal kraśniczanina.

Mikołajczak (senior, 63 kg) stanął natomiast naprzeciwko Patryka Łukowskiego z Opolskiego Klubu Bokserskiego. Również tym razem sędziowie nie byli jednomyślni, ale tym razem dwóch z trzech arbitrów wskazało na podopiecznego trenera Marcina Machula.

 

 

- Udział w tym turnieju z pewnością zaprocentuje w następnych walkach. Obaj zawodnicy zyskali bezcenne doświadczenie, a ja podpowiedzi nad jakimi elementami należy z nimi jeszcze mocniej pracować – mówi trener i prezes KS Za Bramą Marcin Machul.

Dla Kacpra najważniejszym tegorocznym sprawdzianem będą Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się we Wrześniu.

Przypomnijmy, że przed rokiem podczas Grand Prix Małopolski młodszy brat Maksa - Oskar Mikołajczak wybrany został najlepszym juniorem turnieju.

Wyjazd kraśnickich pięściarzy na zawody w Gródku możliwy był dzięki wsparciu Miasta Kraśnik.