Młodzicy LUKS Suples Kraśnik szturmem wzięli Góry Świętokrzyskie

Sporty walki

W sobotę 23 marca w Bodzentynie odbył się II Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich w zapasach w kategorii młodzików. Z dużym powodzeniem rywalizowali podczas niego kraśniccy zapaśnicy i zapaśniczki.

W zawodach zaprezentowało się ponad 300 zawodników nie tylko z Polski, ale także przedstawiciele klubów z Węgier i Słowacji. W gronie tym znalazła się kilkunastoosobowa ekipa LUKS Suples Kraśnik. Aż 10 z naszych zawodników stanęło na podium.

Złote medale zawisły na szyjach: Marcela Zająca (41 kg), Wojciecha Kurzyny (48 kg), Eryka Michalaka (57 kg), Gabrieli Gil (52 kg) i Agnieszki Bryczek (57 kg). Na II miejscu podium stanęła Milena Czerniak (40 kg), a III miejsca zajęli: Anna Flis (39 kg), Szymon Swiderek (62 kg), Daniel Kozak (28 kg) i Oliwia Torba (33 kg).

Tym razem poza podium rywalizację zakończyli natomiast: Kacper Góźdź (5 miejsce, 57 kg), Daniel Pietroń (5 miejsce, 35 kg), Wojciech Tofil (5 miejsce, 57 kg), Anna Bryczek (5 miejsce, 62 kg), Jakub Czerniak (8 miejsce, 62 kg) i Patryk Swiderek (8 miejsce, 35 kg).