32 medale kraśnickich karateków

Sporty walki

09.03.2019 r. reprezentanci Klubu Karate Tradycyjnego "Chidori" startowali w Otwartej Lidze Wojewódzkiej Karate Tradycyjnego i zdobyli łącznie 32 medale!!! W turnieju wzięło udział ponad 280 zawodników z 9 klubów.

Najlepiej spośród zawodników kraśnickiego klubu zaprezentowali się podwójni złoci medaliści: Szymon Mołdach startujący w kategorii brązowych pasów oraz Norbert Baj startujący w grupie niebieskich pasów. Obaj zawodnicy wygrali w obu konkurencjach indywidualnych. Szymon dołożył do tego III miejsce w kata drużynowym wspólnie z Szymonem Figlem i Norbertem Mianowanym. Ponadto pierwsze miejsca w kata zdobyli Agata Bożek oraz Norbert Mianowany. Agata, ubiegłoroczna zdobywczyni Pucharu Świata Dzieci w kumite, nie mogła wystartować w swojej koronnej konkurencji z powodu kontuzji palca… co z kolei staje się pewną "tradycją", ponieważ dokładnie rok wcześniej również z powodu kontuzji palca nie mogła startować w zawodach. W kumite I miejsce zdobyli dodatkowo Mikołaj Kisiel oraz Norbert Siek.

Na szczególną uwagę zasługują nasi najmłodsi zawodnicy. Nikola Gorzkowska zdobyła 2 miejsce w konkurencji kata i 3 miejsce w konkurencji kumite. Anastazja Jońska wywalczyła 2 brązowe medale, a jej klubowa koleżanka, Lena Szymańska uplasowała się na 4 miejscu w konkurencji kumite. Największą niespodziankę dziewczęta sprawiły zdobywając srebrne medale w kata drużynowym!!!

Bardzo dobrze zaprezentowali się srebrni medaliści w kata: Iga Kowal, Wertel Antoni, Pilewski Igor i Sadowski Adam; oraz w kumite Marcin Skiba. Na podium dwukrotnie stanęło niezawodne rodzeństwo Natalia i Hubert Najs. Dwa brązowe medale wywalczył również Fabian Plapis, który na tym turnieju był prawdziwym człowiekiem orkiestrą pełniąc funkcję zawodnika, coacha i sędziego. Cieszy także występ Izabeli Kufel, która trenując niecały rok zdobyła 3 miejsce w kumite w swoim debiucie. Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana do startów wrócił Wiktor Osmoła i w pierwszych zawodach po kontuzji zajął 3 miejsce. Grupę brązowych medalistów uzupełnili: Bartłomiej Góra, Mikołaj Dyjak, Kornelia Gorajska, Krystian Gorzkowski.

Kolejna edycja odbędzie się 13.04 w Kraśniku, a finał zostanie rozegrany w Grodzisku Mazowieckim w maju, gdzie poznamy ostateczne wyniki po 3 turniejach.