Julia Bojda (KS Za Bramą) mistrzynią okręgu lubelskiego w boksie

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę 10 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie odbyły się finały Mistrzostw Okręgu Lubelskiego 2019 w Boksie. Startowało w nich dwoje reprezentantów Klubu Sportowego „Za Bramą” Kraśnik. Z tytułem mistrzowskim z zawodów wróciła Julia Bojda.

Julia zaprezentowała się w kategorii junior 64 kg. Jej rywalką była Magdalena Mendel (MKS Kalina Lublin). Kraśniczanka pojedynek wygrała już w pierwszej rundzie przez RSC (niezdolność rywalki do dalszej walki) i tym samym zdobyła tytuł mistrzyni okręgu lubelskiego. Teraz czeka ją udział w Mistrzostwach Polski w Grudziądzu, które odbędą się pod koniec przyszłego miesiąca. Walka w materiale wideo poniżej.

 

 

Drugim z naszych reprezentantów podczas mistrzostw był Maksymilian Mikołajczak, który w kategorii senior 64 kg zmierzył się z Dawidem Wołoszkiem (Avia Świdnik). O wyniku wyrównanej walki zdecydowało ostrzeżenie, które Maks dostał w pierwszej rundzie pojedynku. Kraśniczanin musiał zadowolić się srebrem.

 

 

Na zawodach z powodu kontuzji i związanej z tym dłuższej przerwy w treningach zabrakło niestety murowanego kandydata do tytułu mistrzowskiego Oskara Mikołajczaka. Lubelski Okręgowy Związek Bokserski jednak o nim nie zapomniał i wyróżnił pamiątkową statuetką za osiągnięcia w boksie olimpijskim. Odebrał ją prezes i trener KS „Za Brama” Marcin Machul.