Kraśnickie zapaśniczki walczyły w Pucharze Polski Seniorek i międzynarodowym turnieju na Litwie

Sporty walki

Miniony weekend (7-8.04.2018) był bardzo pracowity dla zapaśniczek klubu LUKS Suples Kraśnik. Dwie z nich wzięły udział w Pucharze Polski Seniorek, który odbył się w Koronowie, a sześć kolejnych walczyło w międzynarodowym turnieju "Sun City Open" na Litwie.

Jeśli chodzi o nasze reprezentantki na zawodach w Koronowie, to Patrycja Gil (kat. 57kg) zajęła 3 miejsce, natomiast Renata Nieściur (kat. 55 kg) uplasowała się na 5. miejscu.

Na Litwie, w zawodach które odbyły się w Šiauliai (Szawle), bardzo dobrze spisała się między innymi juniorka Klaudia Polak, która w kategorii wagowej 53 kg nie miała sobie równych. Medale zdobyły także kadetki. Złoto padło łupem Danieli Tkachuk (57 kg), srebro wywalczyła Zuzanna Wólczyńska (kat. 69 kg), a na 3. miejscach podium rywalizację zakończyły Klaudia Czyzio (49 kg) i Julia Łochowski (65 kg). Marta Gruszkiewicz (49 kg) tym razem turniej zakończyła tuż za podium, na 5. miejscu.

Po zawodach dziewczyny zostały na tygodniowym obozie na Litwie, by dalej trenować z zawodniczkami zza granicy.