Zapasy. Beata Kośla zmieniła barwy klubowe. Przeniosła się do Radomia

Sporty walki
Czcionka

Jeszcze nie tak dawno cieszyliśmy się z jej brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Dortmundzie, a później kibicowaliśmy podczas Mistrzostw Świata w Finlandii. Na obie te imprezy do reprezentacji Polski była powoływana jeszcze jako zawodniczka LUKS Suples Kraśnik. Niestety Beata Kośla, bo o niej mowa, zdecydowała się na opuszczenie Kraśnika i naszego klubu.

Kierunek jaki wybrała to jej rodzinne miasto – Radom. Teraz jest już zawodniczką tamtejszego RCSZ Olimpijczyk.

- Przechodzę do Radomia ponieważ mam tam większe perspektywy - możliwość podjęcia dalszej nauki czy znalezienia pracy. Jestem pod opieką dawnych trenerów, którzy jako pierwsi zauważyli we mnie potencjał i zaszczepili "miłość" do zapasów. Kwestia rodzinna również jest dla mnie bardzo ważna. Po 6-letniej rozłące czas też pobyć w domu – tłumaczy nam swoją decyzję zapaśniczka.

Kośla to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, aktualna Mistrzyni Polski. Sukcesy odnosi też na arenach międzynarodowych. Jest między innymi brązową medalistką Mistrzostw Europy w Bukareszcie i w Dortmundzie. Poniżej jej rekordowo szybka wygrana w jednej z walk podczas niemieckiego turnieju.

 

 - To normalna kolej rzeczy. LUKS Suples jest mocnym klubem w młodszych kategoriach wiekowych. Jeżeli chodzi o nieco starszych zawodników to zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze będziemy w stanie ich zatrzymać u siebie, zaoferować tyle co kluby z większych ośrodków. Dlatego nie robiliśmy przeszkód, wyraziliśmy zgodę na przenosiny Beaty do Radomia. Zasłużyła się dla naszego klubu i dla Kraśnika, zdobyła wiele medali i chwała jej za to. Życzymy jej dalszych sukcesów - mówi Leszek Zdybicki, prezes LUKS Suples Kraśnik. 

Przed rokiem na podobny krok, w ślad za trenerem Sebastianem Pawlakiem, który przeniósł się do WLKS Siedlce, zdecydowali się Dominika Szynkowska, Patryk Kostrzewski, Adrian Gorczyca i Dominik Żuraw.


Zobacz też:
Beata Kośla brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w zapasach
Zapasy. Dominika Szynkowska na MŚ pojedzie już jako zawodniczka klubu z Siedlec
Beata Kośla i Dominika Szynkowska z brązowymi medalami Mistrzostw Europy Juniorów
Zapasy: Trener Sebastian Pawlak i trzej zawodnicy odchodzą z LUKS Suples Kraśnik


Szkoda, że Beata Kośla nie będzie już występowała jako zawodniczka LUKS Suples Kraśnik, ale oczywiście życzymy jej powodzenia.