Aleksandra Wólczyńska powalczy w Krajowej Lidze Zapaśniczej

Sporty walki
Czcionka

Na początku sierpnia, po powrocie z czempionatu globu, w wywiadzie dla portalu chwytane.org nasza wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata juniorów w zapasach Aleksandra Wólczyńska chwaliła Krajową Ligę Zapaśniczą jako dobry sposób na popularyzowane tej dyscypliny sportu. Powiedziała też, że nie dostała jeszcze propozycji od żadnej z ekip w niej startujących, ale mogłoby to być ciekawe doświadczenie. I długo na taką propozycję nie czekała.

Każdy z zespołów występujących w Krajowej Lidze Zapaśniczej może zaangażować jednego zawodnika z innego klubu. Ta możliwość została właśnie wykorzystana w przypadku Aleksandry Wólczyńskiej. Po zapaśniczkę LUKS Suples Kraśnik sięgnęli występujący w ligowych rozgrywkach Budowlani Łódź.


Zobacz też:

Finlandia: Aleksandra Wólczyńska brązową medalistką Mistrzostw Świata w zapasach
Aleksandra Wólczyńska wicemistrzynią Europy juniorek w zapasach!
Srebro Klaudii Czyzio i brąz Aleksandry Wólczyńskiej podczas zawodów w Rumunii
Zapasy. Beata Kośla i Aleksandra Wólczyńska Mistrzyniami Polski, Marta Gruszkiewicz z Pucharem Polski


Krajowa Liga Zapaśnicza startuje 19 września. Będzie można ją oglądać na TVP Sport oraz w telewizji internetowej SportZona.

W poprzednim sezonie w Krajowej Lidze Zapaśniczej rywalizowała pochodząca z Księżomierzy, była zawodniczka LUKS Suples Kraśnik, a od roku zapaśniczka WLKS Siedlce, Dominika Szynkowska. Walczyła w barwach AKS Białogard.

Wólczyńska w lidze będzie występować w barwach klubu z Łodzi, ale cały czas pozostaje zawodniczką LUKS Suples Kraśnik. Teraz, wraz z innymi zapaśnikami kraśnickiego klubu, przebywa na obozie przygotowawczym w Zakopanem.