Zapasy: Gruszkiewicz, Czyzio, Czegus i Gorczyca jadą na Mistrzostwa Europy Kadetów

Sporty walki
Czcionka

Niespełna miesiąc temu wiele radości dały nam Beata Kośla i Aleksandra Wólczyńska, które z Mistrzostw Europy Juniorów w zapasach wróciły z medalami. Jest szansa, że wkrótce za sprawą naszych zapaśników znów będziemy przeżywać podobne emocje. Na Mistrzostwa Europy kadetów, które rozpoczynają się w tym tygodniu w Bośni i Hercegowinie, powołanych zostało troje zawodników klubu LUKS Suples Kraśnik. Udział weźmie w nich też kraśniczanin trenujący na co dzień w Siedlcach.

Z kraśnickiego klubu powołanie do reprezentacji Polski na turniej w Sarajewie otrzymali Marta Gruszkiewicz (kat. 43 kg), Klaudia Czyzio (kat. 49 kg) oraz Karol Czegus (kat. 63 kg). Biało-czerwonych barw w czempionacie kontynentu w kategorii kadetów bronić będzie także były zawodnik LUKS Suples Kraśnik, obecnie WLKS Siedlce, Adrian Gorczyca (kat. 46 kg).


Zobacz też:

Karol Czegus Mistrzem Polski Juniorów Młodszych. 3 medale zapaśników LUKS Suples na OOM

Zapasy. Srebro Klaudii Czyzio i brąz Marty Gruszkiewicz podczas zawodów we Lwowie

Karol Czegus Mistrzem Polski Juniorów Młodszych. 3 medale zapaśników LUKS Suples na OOM

Zapasy. Marta Gruszkiewicz i Klaudia Czyzio Mistrzyniami Polski juniorek młodszych


Wcześniej, od 19 lipca, Marta i Klaudia wezmą udział w zgrupowaniu kadry juniorek młodszych w Poznaniu. Karol i Adrian już są w trakcie zgrupowania kadry juniorów młodszych, które odbywa się w Siedlcach. Oprócz Czegusa z Kraśnika zaproszenie na to zgrupowanie otrzymał także Jakub Dwornikiewicz.

 

Na zdjęciu Marta Gruszkiewicz, Karol Czegus i Klaudia Czyzio