Aleksandra Wólczyńska wicemistrzynią Europy juniorek w zapasach!

Sporty walki
Czcionka

W czwartek 29 czerwca cieszyliśmy się z brązowego medalu Beaty Kośli na ME w Dortmundzie, a dzień później ogromną radość dała nam druga z zapaśniczek LUKS Suples Kraśnik, która znalazła się w kadrze narodowej na tę imprezę. Aleksandra Wólczyńska wywalczyła podczas czempionatu kontynentu srebrny medal.

Nasza zawodniczka, który rywalizowała w kat. wag. 63 kg, do finału szła przez zawody jak burza. W trzech kolejnych walkach nie straciła ani jednego punktu technicznego! Na początek pokonała 5:0 Szwedkę Olivię Louisę Henningsson. W ćwierćfinale rozprawiła się również 5:0 z Austriaczką Kathriną Mathis, a w półfinale pokonała Bułgarkę Yulianę Vasilevę Yanayevą (te walkę możecie zobaczyć w materiale wideo poniżej).

 

 

W finale Aleksandra zmierzyła się z Rosjanką Marią Kuznietsovą. W tym pojedynku lepsza była rywalka Polki.

Wicemistrzostwo Europy to ogromny sukces naszej utalentowanej zawodniczki.

- Srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorek jest mój! Pomimo chwili smutku, po walce finałowej i niedosytu jestem bardzo, bardzo szczęśliwa. Ostatni rok był dla mnie ciężki. Kontuzja, operacja, a później długa rehabilitacja. Ale nie zwątpiłam i cały czas spełniam swoje małe marzenia, by dotrzeć do tego największego jakim są Igrzyska Olimpijskie. Dziękuje wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki, mojej kochanej rodzinie i chłopakowi, którzy zawsze we mnie wierzą, trenerowi kadry Marcinowi Marcinkiewiczowi oraz człowiekowi bez którego nie stałabym dziś w tym miejscu, mojemu klubowemu trenerowi Jarosławowi Kozakowi – napisała na swoim facebookowym profilu Aleksandra Wólczyńska.

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!