Po dwóch latach przerwy do Kraśnika wracają mieszane sztuki walki. Jednym z "gladiatorów", którzy zmierzą się w klatce w ramach 11. Gali MMA Thunderstrike Fight League, będzie kraśniczanin, wychowanek sekcji zapasów Suples Kraśnik, a obecnie reprezentant krakowskiej Szkoły Walki Drwala, Sebastian Kotwica (8-2). Impreza odbędzie się 1 kwietnia.

W miniony weekend (28-29.01) w Lublinie odbył się IV Turniej Lubelszczyzny w boksie. Zgłoszonych zostało do niego dwoje zawodników z kraśnickiego Parafialnego Klubu Sportowego "Za Bramą". Zaprezentować się na ringu miała okazję jednak tylko Gabriella Ryłło. Nasza pięściarka nie dała szans swojej rywalce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zapaśnicy klubu LUKS Suples Kraśnik podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodzików. Z zawodów, które odbyły się w Spiczynie, podopieczni trenera Damiana Jakóbczyka wrócili z czterema tytułami mistrzów Lubelszczyzny.

W ten weekend w Kraśniku już po raz 25. odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej w Zapasach. Jedną z jego atrakcji był zapaśniczy mecz juniorów młodszych Polska - Kanada, który pewnie wygrali nasi reprezentanci. Organizatorzy zawodów zadbali także o atrakcję artystyczną, a był nią występ piosenkarza Rafała Brzozowskiego.

W minionym tygodniu w Koszycach (Słowacja) odbył się bardzo silnie obsadzony, prestiżowy międzynarodowy turniej w zapasach. Zaprezentowało się w nim czterech zawodników klubu LUKS Suples Kraśnik, z tym, że Jakub Szymula wystąpił tam jako członek polskiej kadry juniorów. Dwóch z naszych zapaśników, Jakub i Karol Czegus, do Kraśnika wrócili ze złotymi medalami.

Więcej artykułów…