Ogłoszenie

Siatkarski puchar pojechał do Krasnegostawu

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minionej niedzieli (19.03.2023) w Hali Sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Wójta Gminy Dzierzkowice. Główne trofeum zdobył zespół z Krasnegostawu.

W zawodach zagrały zespoły AKS I Kraśnik, Seven Chełm, Milenialsi Urzędów, JV Team Godziszów, Krasnystaw, AKS II Kraśnik, Rodzinka KS GOK Trzydnik Duży, Space Team Zdziłowice oraz Dzierzkowiaki. Najpierw odbyły się mecze z podziałem na dwie grupy (jedna 4-, druga 5-zespołowa). Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrały później półfinały i mecze o 3. i o 1. miejsce. Odbyły się także mecze o 5. i 7. miejsce.

Z grupy A do półfinałów awansowali Milenialsi (1 m.) i AKS I (2. m), a z grupy B Krasnystaw (1 m.) i Rodzinka KS GOK Trzydnik Duży (2.m). W półfinałach zespół Milenialsi Urzędów pokonał Rodzinkę KS GOK Trzydnik Duży 2:0, a Krasnystaw pokonał AKS I Kraśnik 2:0. W meczu o 3. Rodzinka KS GOK Trzydnik Duży wygrała 2:0 z AKS I Kraśnik, a w finale Krasnystaw pokonał zespół z Urzędowa 2:0.

Kolejne miejsca w turnieju zajęli odpowiednio: Space Team Zdziłowice (5.), Seven Chełm (6.) JV Team Godziszów (7.), Dzierzkowiaki (8.) i AKS II Kraśnik (9.).

Indywidualne wyróżnienia (MVP) trafiły do Natalii Małek (JV Team Godziszów ) i Tomasza Błaszczaka (Krasnystaw).

Puchary i dyplomy wręczyli wójt Marcin Gąsiorowski i Karolina Bieniek z firmy Ekoland.

Organizatorami zawodów były: Amatorski Klub Sportowy Kraśnik, Gmina Dzierzkowice i Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka, a patronat honorowy nad imprezą sprawował wójt Marcin Gąsiorowski. Zawody sędziowali Marek Flisek i Marcin Markiewicz.

Oprócz Ekolandu organizatorów wsparły także firmy: Telefony Fabryczny, Angielski Helen Doron Kraśnik, Centrum Chłodnictwa i Klimatyzacji Piotr Kawęcki, Bawex - produkcja mebli oraz Restauracja Sprytna Kuchnia i Siłownia Xtreme Fitness. O słodki poczęstunek zadbały natomiast Stowarzyszenie „Budzynianki” i Cukiernia Zosia z Batorza.

 

Dużą fotogalerię z Turnieju można zobaczyć tutaj.

 

Najnowsze ogłoszenia