Ogłoszenie

Kraśnicko-warszawska para awansowała do finału MP w plażówce młodzików

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 7-10.07.2020 w Obornikach Śląskich odbył się jeden z półfinałów Mistrzostw Polski w piłce plażowej młodzików. Bardzo dobrze zaprezentowała się podczas niego, i wywalczyła awans do finału Mistrzostw Polski łączona para (MKS Kraśnik/MOS Wola Warszawa) Gabriel Cieślik/Wojciech Pawlak reprezentująca barwy klubu MKS Kraśnik.

W zawodach rywalizowały 32 drużyn z 8 województw regionu południe. Przez trzy dni chłopcy rozegrali 9 spotkań. Na swojej drodze trafili na ekipy z Łodzi, Będzina, Połańca, Lublina, Kędzierzyna-Koźle i Krakowa. Ulegli jedynie ekipie z Będzina (3. miejsce) i reprezentantom kadry Dolnego Śląska (1. miejsce). Rywalizacje zakończyli ostatecznie na 4. miejscu, które, jak już wspomnieliśmy, dało im awans do finału krajowego czempionatu.

- Obydwaj zawodnicy są młodsi rocznikowo w tej kategorii, a udział w zawodach to cenne doświadczenie, które już daje efekty. Miejmy nadzieję, że zaowocuje w przyszłości dobrym wynikiem sportowym – mówi trenerem ekipy Michał Wojcieszkiewicz. - Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie: prezesom WZPS Lublin, prezesowi MKS Kraśnik, a w szczególności za wsparcie mentalne i logistyczne ekipie bez której ten sukces nie byłby możliwy, panom: Markowi Cieślikowi, Andrzejowi Pawlakowi, Dawidowi Cieślikowi i Piotrowi Pawlakowi.

Finałowa rozgrywka z udziałem najlepszych 16 par w Polsce czeka naszych siatkarzy w ostatni weekend lipca.

Najnowsze ogłoszenia