Siatkarze MKS Kraśnik zagrali w półfinałach Mistrzostw Polski plażówki kadetów

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dwie pary reprezentujące MKS Kraśnik wystąpiły przed tygodniem w półfinałach Mistrzostw Polski plażowej piłki siatkowej kadetów. Adamowi Skicy i Dawidowi Cieślikowi oraz Marcinowi Wójtowiczowi Miłoszowi Stali do finałów przebić się nie udało, ale zdobyli cenne doświadczenie.

Turniej odbył się w dniach 05-06 lipca w Białymstoku. Udział wzięło w nim 15 drużyn z 4 województw.

- Tym razem graliśmy w „kratkę”, a mocni przeciwnicy wykorzystali wszystkie potknięcia, więc finał MP odbędzie się bez nas. Zbieramy jednak kolejne doświadczenia boiskowe i pracujemy nad poprawą i udoskonaleniem gry naszych zespołów. Para Skica/Cieślik jest młodsza rocznikowo i w przyszłym roku na pewno pokusi się o jeszcze lepszy wynik – komentuje występ kraśniczan na białostockich półfinałach trener Michał Wojcieszkiewicz.

 

 

Po dwudniowych zmaganiach ostatecznie Adam Skica i Dawid Cieślik (trener Michał Wojcieszkiewicz) zajęli 6. miejsce, a Marcin Wójtowicz i Miłosz Stal (trener Mieczysław Biernacki) rywalizację zakończyli na 9. miejscu.

- Za wsparcie finansowe podczas wyjazdu dziękujemy: burmistrzowi Wojciech Wilkowi, panom Krzysztofowi Babiszowi, Grzegorzowi Marcinkowskiemu, dyrektorowi firmy GUMET Tomaszowi Bednarczykowi, prezesowi WZPS Lublin Krzysztofowi Iwańczukowi, prezesowi klubu MKS Kraśnik Witold Boberowi oraz wszystkim rodzicom, osobom które wspierają nasze działania prowadzące do rozwoju piłki siatkowej w mieście Kraśnik. Nie zwieszamy głów, pracujemy i w przyszłości wracamy mocniejsi – dodaje trener Wojcieszkiewicz.