Siatkówka. Wojewódzki sukces z kraśniczanami w składzie

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od 16 do 19 maja w Skarżysku Kamiennej odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Siatkarze z województwa lubelskiego grający w kategorii 2005 i młodsi ostatecznie uplasowali się na 6 miejscu w Polsce. Wśród zawodników i w sztabie trenerskim byli reprezentanci z naszego miasta.

Podczas Turnieju "Orły lubelskie" wygrały 3 spotkania i tyle samo razy musiały uznać wyższość swoich przeciwników. W drodze do finału zawodnicy prowadzeni przez Macieja Sobieraja (I trener - UKS Serbinów Biała Podlaska) i Michała Wojcieszkiewicza (II trener - MKS Kraśnik) musieli uznać wyższość reprezentacjom województw: Łódzkiego i Mazowieckiego (obydwie ekipy zmierzyły się w meczu finałowym) oraz w meczu o 5 miejsce Warmińsko-Mazurskiego.

W składzie ekipy "Orłów lubelskich" wchodzili zawodnicy Avii Świdnik, TPS Lublin, UKS Tempo Chełm, UKS Serbinów Biała Podlaska ora Gabriel Cieślik z kraśnickiego MKS.

- Serdecznie chcielibyśmy podziękować organizatorom za wspaniałe przyjęcie w swoich skromnych progach, wszystkim drużynom gratulujemy sportowej rywalizacji prowadzonej w duchu fair-play, za wsparcie podczas turnieju dziękujemy prezesowi WZPS Lublin - Panu Krzysztofowi Iwańczukowi. Jako trenerzy serdecznie gratulujemy swoim podopiecznym wspaniałego wyniku sportowego i życzymy wytrwałości w doskonaleniu umiejętności siatkarskich - a po ciężkiej pracy wyniki przyjdą z czasem - podsumował udział w OOM trener Michał Wojcieszkiewicz.