Siatkówka. Sobota przegrana, niedziela wygrana

Siatkówka

W weekend swoje mecze grali nasi siatkarze. W sobotę seniorzy niestety polegli we własnej hali w meczu z AZS Biała Podlaska, do nich "dostosowali" się kadeci, którzy przegrali z drużyną z Opola Lubelskiego. W niedzielę kadeci zagrali już na dobrym poziomie i pokonali Avię Świdnik 3:1.

Od początku III-ligowego meczu z Białą widać było, że spotkały się drużyny na porównywalnym poziomie. Mecz jednak toczył się w dość wolnym tempie nie licząc kilku długich wymian i paru mądrze skończonych piłek ze strony MKS.  Lepiej w mecz wszedł AZS, który wygrał pierwszą partię do 21. W drugiej MKS podrażniony przegranym setem próbował odzyskać decydujący głos w tym meczu. Ostatecznie set skończył się na przewagi zwycięstwem MKS-u. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:23 dla siatkarzy z Białej. W czwartym MKS zaczął w pewnym momencie budować swoją przewagę, tak by próbować doprowadzić do tie breaka. Prowadził już nawet 5 punktami i wydawało się, że piąty set jest na wyciągnięcie ręki. Niestety zabrakło trochę zimnej krwi i celnego wykończenia akcji, co wykorzystali goście i wygrali seta 26:24 oraz cały mecz.

Wśród kraśnickich zawodników zabrakło kilku kontuzjowanych graczy, co ostatecznie mogło przełożyć się na wynik, szczególnie przy setach granych na przewagi. Mogła też razić ogromne liczba zepsutych zagrywek, co także miało wpływ na ostateczny wynik. Dobrze zagrali natomiast dwaj kadeci na pozycji libero, dla których był to debiut III-ligowy.

MKS Kraśnik - AZS AWF Biała Podlaska 1:3 (21:25; 30:28, 23:25, 24:26)

MKS Kraśnik: Cezary Kostaniak, Szymon Mańkowski, Maciej Kuliński, Szymon Rudziejewski, Ernest Hałabiś, Michał Ciorgoń, Adam Skica, Sebastian Mikusek, Gabriel Salit, Bartłomiej Kozioł, trener: Andrzej Zdenicki.

Zdjęcia z III-ligowego meczu można obejrzeć w naszej galerii.

Niestety w meczu z Olimpem Opole Lubelskie kadeci wzięli "przykład" ze starszych kolegów i przegrali 0:3 (21:25;19:25;23:25). Zrehabilitowali się  następnego dnia w meczu z  Avią Świdnik wygranym 3:1 (22:25, 25:12, 25:14, 25:13). Wygrana ta wzmocniła II m-ce MKS w Lidze Wojewódzkiej. W Świdniku MKS zagrał w składzie: K. Ołownia, K. Janik, K. Kawa, S. Włodarczyk, K. Kołtun, B. Tryka, B. Sadowski, J. Kułaga, M. Szymula, S. Mikusek, D. Nakonieczny, A. Skica, trener M. Biernacki.