Para Jakub Czubiński/Marcin Kapuśniak tuż za podium w Obłędnej Plaży 2018

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W maju ruszył tegoroczny sezon rozgrywek w siatkówce plażowej na poziomie ogólnopolskim. Z bardzo dobrej strony w pierwszym turnieju eliminacji Mistrzostw Polski pokazał się kraśniczanin Jakub Czubiński, który wystartował w parze z Marcinem Kapuśniakiem.

Festiwal Siatkówki Plażowej Obłędna Plaża 2018, czyli zawody o których mowa, odbył się w ostatni weekend maja w Zbąszyniu. Para Czubiński/Kapuśniak turniejowe eliminacje przeszła bez straty seta, obydwa mecze wygrała po 2:0.

- W pierwszym meczu turnieju głównego spotkaliśmy się z „turniejową jedynką” - duetem Dzikowicz/Janiak. Udało nam się wygrać 2:1 po emocjonującym meczu. Później przyszedł czas na kolegów z Proskos Team Kaczmarek/Lewandowski. Po bardzo dobrym spotkaniu wygraliśmy 2:0 – relacjonuje przebieg zawodów Jakub Czubiński.

 

 

W meczu o półfinał z lewej strony drabinki Czubiński i Kapuśniak ulegli po tie breaku, mimo że prowadzili w decydującym secie 13:10, późniejszym triumfatorom imprezy, parze Lech/Ociepski. W niedziele rano znów przyszło im się zmierzyć z parą Dzikowicz/Janiak i po raz kolejny spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 2:1.

Niestety w półfinale z powodów tropikalnych warunków słabiej poczuł się partner kraśniczanina i byli zmuszeni kreczować. Mecz o 3. miejsce też nie rozpoczął się po ich myśli. Po gładko przegranym pierwszym secie próbowali jeszcze obrócić losy spotkania na swoją korzyść, jednak przy stanie 19:16 coś się zacięło i to para Lewandowski/Kaczmarek cieszyła się ostatecznie z 3. miejsca.

 

 

- Myślę, że to rewelacyjne otwarcie sezonu. Przed turniejem 4. miejsce brałbym w ciemno, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na następne turnieje eliminacyjne MP wracam do nominalnego zestawienia z Mateuszem Zarankiewiczem. Mamy w planach zagrać około 8-10 turniejów. Będzie to możliwe dzięki firmom, które zdecydowały się nas wesprzeć w tym sezonie: Beiks, Decathlon Węglin, Proskos – mówi Jakub Czybiński.

Kolejne eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, w których zaprezentuje się kraśniczanin, to turniej Plaża Gotyku. Odbędzie się on w Toruniu w dniach 14-16 czerwca. Zanim jednak Jakub zagra w Toruniu, już w przyszłym tygodniu w parze z Bartkiem Malcem będzie walczył o medale Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gdyni.

 

Zdjęcia w środku tekstu za https://www.facebook.com/oblednaplaza/