Siatkówka. Młodziczki MKS Kraśnik w szesnastce najlepszych drużyn w Polsce

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak jak zapowiadaliśmy informując o sukcesie na naszych młodych siatkarek podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, w miniony weekend (12-13.05.2018) młodziczki MKS Kraśnik zaprezentowały się w półfinale krajowego czempionatu. W turnieju który odbył się w Rzeszowie nie zasmakowały radości z wygranej, ale sam udział na tym etapie rozgrywek to już ich bardzo duży sukces.

W rzeszowskim turnieju podopieczne trenera Andrzeja Zdenickiego zmierzyły się z Impelem Wrocław, MKS V LO Rzeszów i KS Energetykiem Poznań. Kraśniczanki w pierwszym meczu uległy bardzo mocnej wrocławskiej drużynie 0:2 (-21, -10), a następnie zespołowi z Rzeszowa 0:2 (-7, -24). W ostatnim meczu nasza drużyna przegrała z teamem KS Energetyk Poznań 0:2 (-16, - 14).

Tego turnieju nasze siatkarki do udanych zaliczyć nie mogą, choć w pierwszym secie z Impelem i w drugim secie pojedynku z gospodyniami toczyły zacięte boje. Już obecność w szesnastce najlepszych drużyn w Polsce w kategorii „młodziczka” to jednak ich bardzo duży sukces. To też najlepsze osiągnięcie dziewczęcej sekcji w historii kraśnickiego MKS.

MKS Kraśnik reprezentowały: Wiktoria Ciepła, Weronika Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Sokołowska, Aleksandra Kosz, Izabela Zapalska, Katarzyna Gugała, Sandra Kulesza, Martyna Ostrowska, Zuzanna Markiewicz, Łucja Ładziak, Amelia Machulak oraz Karina Gil. Trenerem zespołu jest Andrzej Zdenicki.