3. miejsce młodzików MKS Kraśnik w III Wojewódzkim Turnieju piłki siatkowej chłopców

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bardzo dobrze prezentuje się w tym sezonie drużyna młodzików MKS Kraśnik. Zespół trenowany przez Michała Wojcieszkiewicza ma za sobą już 3 z 4 turniejów, po których wyłoniony zostanie mistrz województwa. W każdym kraśnicki zespół stawał na podium.

Za każdym razem było to 3. miejsce. Ostatnio nasi młodzi siatkarze wywalczyli je podczas turnieju w Międzyrzecu Podlaskim. Indywidualne wyróżnienie za postawę w tych zawodach zgarnął rozgrywający MKS Karol Kawa.

- Ostatni turniej odbędzie się w dniach 24-25 marca w Białej Podlaskiej. Zespoły zajmujące trzy czołowe miejsca w rozgrywkach: TPS Lublin, UKS Serbinów Biała Podlaska i MKS Kraśnik (dokładnie taki jest układ tabeli) będą reprezentować nasze województwo na turniejach ćwierćfinałowych o Mistrzostwo Polski – informuje trener Michał Wojcieszkiewicz.

Ćwierćfinały odbędą się w połowie kwietnia w całej Polsce. W poszczególnych turniejach udział wezmą po trzy drużyny z każdego województwa na zasadzie losowania z koszyków i podporządkowania pod konkretne turnieje. Zespoły z 1. miejsc mają prawo do być ich gospodarzami.

- Oprócz tego gramy turnieje towarzyskie. Za tydzień jedziemy do Kielc zmierzyć się z drużynami spoza województwa – zapowiada Michał Wojcieszkiewicz.

 

Na zdjęciu:

Od lewej stoją: trener Michał Wojcieszkiewicz, Dawid Grabowski, Bartłomiej Tryka, Karol Kawa, Kamil Kołtun, Dawid Cieślik, Kacper Ryba (kapitan zespołu);

Od lewej klęczą: Michał Szymula, Sebastian Mikusek, Adam Skica, Bartłomiej Sadowski, Hubert Dalmata, Dawid Nakonieczny.