Siatkówka Plażowa. Jakub Czubiński na 5. m w przedostatnim turnieju z cyklu Plaża Open

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony weekend w Rybniku rozegrany został przedostatni turniej siatkówki plażowej z cyklu Plaża Open. Mimo nie najlepszego początku dobry występ w tych zawodach zaliczył kraśniczanin Jakub Czubiński.

Tydzień wcześniej kraśniczanin w duecie z Marcinem Kapuśniakiem rywalizował w Pucharze Polski w Przysusze. Niestety swoją turniejową przygodę zakończyli bardzo szybko. Wygrali pojedynek eliminacyjny, ale w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość przeciwników i zajęli ostatecznie 13. miejsce. W Rybniku Czubińskiemu, tym razem w parze z Mateuszem Zarankiewiczem, poszło zdecydowanie lepiej.

Zaczęli jednak od przegranej 0:2 (18:21; 19:21) z parą Sdebel/Ogórek. W rywalizacji z prawej strony turniejowej drabinki najpierw pokonali 2:0 (21:18; 21:16) parę Szymankiewicz/Zdybek, a później duet Białecki/Lech 2:1 (21:16; 24:26; 15:11). Bez straty seta rozprawili się natomiast w kolejnym meczu z parą Chiniewicz/Korycki 2:0 (21:18; 21:15).

W niedzielę rano niestety dały się we znaki trudy sobotniego grania (9 rozegranych setów). W ćwierćfinale turnieju Jakub Czubiński i Mateusz Zarankiewicz przegrali z późniejszymi zwycięzcami zawodów, parą Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak i sklasyfikowani zostali na 5. miejscu.

- Razem z Mateuszem Zarankiewiczem zagram również w finale cyklu Plaża Open w Białymstoku (odbędzie się w dniach 28-30 lipca dod. red.) i prawdopodobnie w finałach Mistrzostw Polski w Mysłowicach – zapowiada Jakub Czubiński.

 

 

Klasyfikacja generalna turnieju mężczyzn w Rybniku:

1. Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak

2. Adam Andrys/Roman Andrys

3. Bartłomiej Dzikowicz/Adam Parcej

4. Michał Kądzioła/Bartek Malec

5. Adrian Sdebel/Dawid Ogórek

5. Mateusz Zarankiewicz/Kuba Czubiński

7. Paweł Lewandowski/Szymon Gregorowicz

7. Martin Chiniewicz/Michał Korycki

9. Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek

9. Mateusz Paszkowski/Mateusz Łysikowski

9. Adrian Białecki/Jarosław Lech

9. Bartosz Kujawski/Bartosz Janeczek

13.Marcin Szczechowicz/Paweł Pietkiewicz

13. Stanisław Szymankiewicz/Jakub Zdybek

13. Filip Brandt/Maciej Kałuża

13. Maciej Okrzeja/Janusz Prus