Ogłoszenie

Siatkówka Plażowa: Jakub Czubiński na podium Plaża Open w Zamościu

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich tak i w tym roku, wykorzystując letnią przerwę od tradycyjnej siatkówki, Jakub Czubiński rywalizuje w jej plażowej odmianie. W miniony weekend w parze z Bartkiem Malcem stanęli na podium turnieju Plaża Open w Zamościu.

W dwóch pierwszych turniejach cyklu Plaża Open tego lata, w Zbąszyniu i Poznaniu, kraśniczanin rywalizując w duecie z Adrianem Sdeblem zajął odpowiednio 9. i 13 miejsce. W dwóch kolejnych zawodach nie wziął udziału, a w miniony weekend w Zamościu walczył w duecie z Bartkiem Malcem.

Kraśnicko-radomska para pokazała się w zamojskim turnieju z bardzo dobrej strony. Czubiński i Malec zawody zaczęli od dwóch wygranych. Pokonali duety Lasoń/Słomian 2:0 (21:14; 21:12) oraz Baran/Baran 2:0 (21:19; 21:19). W meczu o awans do półfinału ulegli natomiast po tie breaku faworytom i późniejszym zwycięzcom imprezy, parze Ociepski/Łukasik, 1:2 (13:21; 21:17; 6:15).


Zobacz też:

Jakub Czuniński walczył w Orlen Finałach Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej

Kraśniczanin Jakub Czubiński na 5. miejscu w turnieju Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016

Siatkówka: Jakub Czubiński zawodnikiem II ligowego LKPS Pszczółka Lublin


To na szczęście ich nie podłamało. Pokonując 2:0 (21:15, 21:16) duet Szczechowicz/Pietkiewicz wykorzystali drugą szansę, by dostać się do strefy medalowej. W meczu o 3. miejsce nie dali natomiast szans kolegom z Proskos Team, duetowi Korycki/Chniewicz wygrywając 2:0 (21:18, 21:15).

- Jestem zadowolony z tego wyniku chociaż lekki niedosyt pozostał. W najbliższy weekend weekend gram w Pucharze Polski w Przysusze (tam zagra w duecie z Marcinem Kapuśniakiem dod. red.), a później prawdopodobnie robię sobie przerwę na odbudowę formy fizycznej przed sezonem halowym. Cele na ten sezon są ambitne, więc chcę być w dobrej dyspozycji. W Lublinie przygotowania zaczynamy 4. sierpnia – informuje Jakub Czubiński, na co dzień zawodnik LKPS Pszczółka Lublin.

 

Na zdjęciu Jakub Czubiński i Bartek Malec ze zdobywczyniami 3. miejsca wśród pań: Aleksandrą Zdon i Pauliną Biranowską

 

Najnowsze ogłoszenia