Ogłoszenie

Siatkówka plażowa: Kraśniczanin Jakub Czubiński na Grand Prix Plaża Gotyku w Toruniu

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

czubinski_kuba_dsc_0092
Jakub Czubiński foto www.contimaxmosir.pl
W miniony weekend w Toruniu odbyło się Grand Prix Plaża Gotyku, będące eliminacjami Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Wśród zawodników którzy zaprezentowali się w rozgrywkach finałowych turnieju był kraśniczanin Jakub Czubiński.

 

Jakub Czubiński to wychowanek MKS Kraśnik, obecnie siatkarz II-ligowego Contimax MOSiR Bochnia. W tym roku mocniej postawił jednak także na plażową odmianę siatkówki. W Toruniu zaprezentował się w parze z Marcinem Kapuśniakiem.

Jakub Czubiński: Przeszliśmy eliminacje o co łatwo nie było. Ranga toruńskiego turnieju jest wysoka. Zgłosiło się na niego 50 par. Zakwalifikowaliśmy się do najlepszej szesnastki zawodów, ale w turnieju głównym zabrakło trochę szczęścia i kondycji. Mecz o wejście do ósemki graliśmy we wczesnych godzinach popołudniowych, w pełnym słońcu. Nieznacznie, ale przegraliśmy 1:2.

Czasu na regenerację sił zbyt dużo nie ma. Kraśniczanina czeka bardzo pracowity następny weekend. Najpierw w piątek we Wrześni zagra w eliminacjach do Beach Volley Tour 2014 - Pucharu Burmistrza Wrześni, czyli kolejnych eliminacjach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Jakub Czubiński: Chcemy zagrać razem z Marcinem w parze cały sezon. Liczymy, że dostaniemy się do finałów Mistrzostw Polski, które pod koniec sierpnia rozegrane zostaną w Krakowie.

Dzień później w Gdańsku czekają go finały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Wystąpi w nich w parze z Piotrem Adamskim jako reprezentant Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego jest studentem.

Najnowsze ogłoszenia