Rekordowe Mistrzostwa Polski Kamila Młynarza i Michała Białego

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę w Goleniowie zostały rozegrane PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m. W mistrzostwach  bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik którzy ustanowili nowe rekordy życiowe. O prymat w Polsce walczyli też najlepsi maratończycy. Nie zabrakło w nich reprezentanta SKB, choć nie był to Kamil Jastrzębski, który obecnie leczy kontuzję.

Tegoroczne Mistrzostwa miały rekordową obsadę. W kategorii mężczyzn rozegrano aż 4 serie w biegu na 10 000 m. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik, którzy ustanowili nowe rekordy życiowe. Kamil Młynarz przebiegł 10  000 m  w 30.52.62 min poprawiając swój wynik  o 52 sek. a Michał Biały przebiegł ten dystans w 31.49.23 min.

Mistrzem Polski w biegu na 10 000 metrów został Krystian  Zalewski,   który  zwyciężył z rezultatem 29:06.39.

W niedzielę 18 kwietnia w Dębnie rozegrano natomiast Mistrzostwa Polski w Maratonie. Na starcie tegorocznych mistrzostw stawiła się praktycznie cała polska czołówka maratończyków. Poziom zawodów był więc bardzo wysoki. Padło wiele dobrych wyników, wystarczy powiedzieć, że medaliści swoimi rezultatami wypełnili minima kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie. Wśród mężczyzn zabrakło niestety powracającego do treningów po kontuzji Kamila Jastrzębskiego z SKB. Na mistrzostwach mogliśmy jednak oglądać naszego innego reprezentanta tego klubu – Michała Orła, który z rezultatem 2:32:55 otarł się o życiówkę i zajął 18. miejsce w MP. Wielkie brawa dla Michała! Złote medale przypadły: Aleksandrze Lisowskiej (2:26:08 – wyrównany rekord Polski!) oraz Arkadiuszowi Gardzielewskiemu (2:10:31).

Michał Orzeł na trasie biegu. foto M. Drozd