Michał Biały Mistrzem Województwa, Kamil Jastrzębski tuż za podium Mistrzostw Polski

Biegi

Poprzedni weekend do udanych mogą zaliczyć biegacze SKB. Michał Biały i Kamil Jastrzębski wystartowali z sukcesami w imprezach rangi mistrzowskiej.

W sobotę 19 września w Karpaczu odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10 000m. Kamil Jastrzębski z SKB zajął bardzo dobre 4. miejsce, pierwszy raz w historii łamiąc barierę 30 minut na stadionie uzyskując 29:32.09, ustanawiając po raz kolejny nowy rekord klubu oraz rekord życiowy. Tytuł Mistrza Polski wywalczył Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)  z czasem 28:59.88.

Kamil z Mistrzem Polski – Krystianem Zalewskim

Tego samego dnia w Tomaszowie Lubelskim rozegrano IX Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939. Michał Biały z SKB odniósł w nim pewne zwycięstwo z czasem 1:13:49, zdobywając jednocześnie 1 miejsce w ramach Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Półmaratonie.

Tydzień wcześniej 13 września w Białej Podlaskiej odbył się 9. Piknik Biegowy Biała Biega. Na atestowanej 5 kilometrowej trasie świetnie pobiegł Michał Biały z SKB, który zwyciężył z czasem 15:51.