Ogłoszenie

Efektowne zwycięstwo i rekord trasy Kamila Jastrzębskiego w Warszawie

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę 19 stycznia w Warszawie na Bielanach rozegrany został 37. Bieg Chomiczówki. Na dystansie 15 km rewelacyjnie zaprezentował się Kamil Jastrzębski.

Po zgrupowaniach w Kenii i Ostii kraśniczanin zaimponował doskonałym przygotowaniem do sezonu. Nie patrząc na rywali od startu narzucił bardzo mocne tempo .

- Dobrze przygotowany i pewny swojej dyspozycji z wielkim spokojem oczekiwałem na strzał startera. Wiedziałem jaki jest plan i w pełni chciałem zrealizować wskazówki trenera. Zaczęło się odliczanie, 10, 9, 8, ..., 2, 1 wszyscy wystartowali. Nadając swój rytm wysunąłem się aby prowadzić bieg (co pewnie nikogo nie zaskoczyło). Nie wiem jak liczna była grupa, interesował mnie własny wyścig oraz to aby nie zacząć za szybko. Czułem się bardzo dobrze ale nawet przez chwilę nie pomyślałem żeby podkręcić tempo - komentuje początek swego biegu kraśniczanin.

Na 10 km był już po 30 minutach i 17 sekundach, a na mecie zameldował się po 45 min i 18 sekundach od startu.

Wychowanek SKB Kraśnik ustanowił nowy rekord trasy. Drugi na mecie Robert Głowala, czterokrotny zwycięzca tej imprezy, przebiegł 15 km w 45.56 min. W kategorii kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach z czasem 52.49 min.

37 Bieg Chomiczówki ukończyło 1371 zawodników i zawodniczek.

 

Na zdjęciu na czele biegu Kamil Jastrzębski fot. Szymon Starnowski

Najnowsze ogłoszenia