Jastrzębski złoto, Wiśniewska-Ulfik srebro, Młynarz brąz Mistrzostw Polski w Międzygórzu

Biegi

To był niezwykle udany weekend dla zawodników kraśnickiego SKB. Podczas Mistrzostw Polski w Biegu Alpejskim, które odbyły się dniach 4-5 sierpnia w Międzygórzu, zdobyli trzy medale. Na podium stanęli Kamil Jastrzębski, Dominika Wiśniewska-Ulfik i Kamil Młynarz.

Seniorzy i seniorki rywalizowali na dystansie 9,7 km z przewyższeniem 935 m. W biegu seniorów mistrzem Polski został kraśniczanin Kamil Jastrzębski. Srebrny medal zdobył Sylwester Lepiarz z Rudnika, a brąz, co można uznać za dużą niespodziankę, Kamil Młynarz.

Jakby tego było jeszcze mało jeśli chodzi o zmagania panów, to tuż za podium, na 4. miejscu uplasował się Michał Biały z SKB. Za „plecami” naszych zawodników znaleźli się m.in. reprezentanci Polski na ME w Macedonii: Adam Jamiński i Piotr Jasztal.

W biegu seniorek zwyciężyła faworytka, aktualna wicemistrzyni Świata w biegu długodystansowym, Dominika Stelmach z Warszawy. Srebrny medal wywalczyła natomiast Dominika Wiśniewska – Ulfik.

Wspomniana impreza była równocześnie kwalifikacjami do 34. WMRA Mistrzostw Świata w Biegach Górskich, które odbędą się 16 września w Canilo w Andorze. Kwalifikacje na MŚ uzyskali medaliści MP w Międzygórzu: Kamil Jastrzębski, Kamil Młynarz i Dominika Wiśniewska – Ufik. Pojedzie z nimi także trener Zbigniew Biały.

Wielkie brawa dla zawodników i trenera!

Na zdjęciu od lewej: trener Zbigniew Biały, Kamil Jastrzębski, Dominika Stelmach, Kamil Młynarz i Michał Biały