Dominika Wiśniewska-Ulfik na Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich

Biegi

Tegorocznym gospodarzem Mistrzostw Europy w Biegach Górskich, odbywających się 1 lipca, było macedońskie Skopje. Biegi miały charakter anglosaski, tj. w górę i w dół. W reprezentacji Polski nie mogło zabraknąć Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik z SKB Kraśnik.

Seniorki rywalizowały na dystansie 11 km (+700m/-700). Złoty medal zdobyła bezkonkurencyjna Szwajcarka Maude Mathys (52:32). Druga zawodniczka dobiegła za nią do mety ponad 3 minuty później. Dominika okazała się najlepszą z Polek i zajęła bardzo dobre 26. miejsce (1:03:16). W klasyfikacji drużynowej (razem z Katarzyną Golbą oraz Michaliną Mendecką) wywalczyła 9. miejsce. Złoty medal w drużynie przypadł Francuzkom.

Seniorzy zmagali się z taką samą trasą. Całe podium przypadło Włochom, którzy dzięki temu zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Najszybszy w Skopje był Bernard Dematteis (46:51).

Nie próżnowali też inni zawodnicy SKB. W niedzielę 1 lipca rozegrano Warszawską Ligę Lekkoatletyczną. Zwycięstwo w biegu na dystansie 1500 m z czasem 3:57.89 odniósł Kamil Młynarz. Tego samego dnia w Szklarskiej Porębie odbył się 10. PÓŁ Maraton Karkonowski. Bieg pewnie wygrał Kamil Jastrzębski, który uzyskał czas 1:28:11.