Biegowa wiosna ruszyła na dobre. Efektowne zwycięstwo Patrycji Maśloch w Lublinie

Biegi

W końcu przyszła pogodowa wiosna. Na trasach biegowych zawodów pojawia się więc coraz więcej startujących, wśród których nie brakuje kraśniczan. Świetnie cykl biegów przed lubelskim maratonem zakończyła Patrycja Maśloch z SKB.

W niedzielę 8 kwietnia w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim została rozegrana Czwarta Dycha do Maratonu. Bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie trenerów Piotra i Zbigniewa Białego.  W rywalizacji pań efektowne zwycięstwo odniosła  Patrycja Maśloch z SKB  z czasem 39.53  (nowy rekord życiowy). W klasyfikacji generalnej natomiast Michał Biały przybiegł tuż za lublinianinem Michałem Pirógiem z czasem 33.48.

Nie zabrakło oczywiście grupy kraśniczan, którzy w niespodziewanie ciepłej aurze wystartowali nad zalewem. Oto miejsca pozostałych naszych biegaczy:

139 Tomasz Pędrak (Kraśnik Biega)

156 Paweł Balawender (Kraśnik Biega)

296 Mateusz Płecha

358 Konrad Szmyrgała (PSP 5 KRAŚNIK)

387 Dariusz Grądek (Strefa Triathlonu / FŁT-Kraśnik S.A.)

412 Grzegorz Grabowski (KRAŚNIK TRIATHLON TEAM)

419 Bartłomiej Dobrowolski (Ludzka Stonoga)

460 Przemysław Krawczyk (Baran Cycling Team)

965 Marta Kuśmierz

977 Marcin Bornus (Kraśnicki Klub Morsów)

Kamil Młynarz zwycięża w półmaratonie w Legionowie

W sobotę w lasach legionowskich został rozegrany II Leśny Półmaraton.  Na trudnej piaszczystej trasie zwyciężył Kamil Młynarz z SKB Kraśnik  z czasem 1.16.07. Przy okazji  Kamil ustanowił nowy rekord trasy.

Kamil Jastrzębski   - 10km – 30.47 min w Gnieźnie

Po powrocie  z USA – Kamil Jastrzębski   wystartował  w sobotę w Gnieźnie w 6 Biegu Europejskim na dystansie 10 km. Kamil przebiegł 10 km w  30.47 min. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się 22 kwietnia 6 Orlen Warsaw Marathon i 88 Mistrzostwami Polski PZLA  w maratonie.

6 miejsce Dominiki Wiśniewskiej –Ulfik  we Włoszech

W sobotę 7 kwietnia   we włoskiej miejscowości  Valtellina  zostały rozegrane zawody Valtellina Vertical Tube Race.  Dominika Wiśniewska Ulfik  zajęła w nich 6 miejsce.