Nasi pływacy z sukcesami na Arena Grand Prix Polski w Lublinie

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 27-28 marca w Lublinie rozegrano kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski w Pływaniu. Do zawodów na pływalni Aqua w Lublinie zgłosiła się rekordowa liczba, przeszło 1000 zawodników. Ze względu na panująca epidemię oraz ograniczenia czasowe rozegrania zawodów, organizatorzy postanowili zmniejszyć liczbę serii w poszczególnych konkurencjach. Ponieważ podczas zawodów można było uzyskiwać minima kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich imprezę rozegrano w obsadzie międzynarodowej (wystartowali zawodnicy z Ukrainy, Czech i Słowacji). Wśród nich nie zabrakło kraśnickich pływaków.

W zawodach wzięła udział 9-cio osobowa ekipa UKP Fala Kraśnik, choć nie wszyscy (ze względu na ograniczenia ilościowe i wynikowe) mogli wziąć udział w komplecie swoich konkurencji. Po raz kolejny swoją dominację wśród 15 letnich grzbiecistów potwierdził Błażej Paszkowski zwyciężając na 50 i 100m st. grzbietowym i zajmując II miejsce na 200m tym stylem. Tym razem Błażej został także najlepszym delfinistą w tej kategorii wiekowej za zwycięstwa na 50 i 100m st. motylkowym. Również Amelia Wysocka obroniła tytuł najlepszej 14-letniej kraulistki z poprzedniego Grand Prix. Wygrała na 50 i 100 m, a na 200 m st. dowolnym zajęła II miejsce. Amelia wywalczyła też II miejsce w klasyfikacji najlepszych juniorek 14 letnich (bez względu na styl). Wysokie lokaty zajmowali również: Anna Wilk (II miejsce na 400 m st. zmiennym i III miejsce na 800m st. dowolnym), Maja Ryfka (dwukrotnie III miejsce na 100 i 200m st. grzbietowym), Gabriela Surowiec (III miejsce na 200m st. grzbietowym), Milena Sosnówka (V miejsce na 200m st. motylkowym), Paweł Bucoń (V miejsce na 100m st. grzbietowym). 2 rekordy życiowe ustanowił Dawid Dzięgielewski (50 i 200m st.. klasycznym), a z dobrej strony pokazał się Piotr Borsuk.

Trzeba dodać, że podczas zawodów uzyskano dwa minima do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Czynu tego dokonali: lublinianka Laura Bernat na 200m st. grzbietowym oraz Jakub Majerski na 100m st. motylkowym.

Za miesiąc, również w Lublinie, odbędą się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Planowany jest start w tych zawodach kilku kraśniczan.

Jak zawsze wszystkie wyniki i więcej zdjęć na www.falakrasnik.pl