Memoriał Kosakowskiego. Pływacy "Fali" nie zwalniają tempa

Pływanie

W dniach 21-22 lutego 2020 roku na olimpijskiej pływalni (50m) Aqua Lublin rozegrano Memoriał Henryka Kosakowskiego - tradycyjne (rozgrywane od 1972r.) zawody upamiętniające postać pierwszego Prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Wystartowało przeszło 370 zawodników z 38 klubów w tym reprezentanci Polski. Tradycyjnie już z medalami wrócili z tej imprezy zawodnicy "Fali".

Podtrzymali oni dobrą passę tegorocznych startów wielokrotnie stając na podium dla zwycięzców. Ponownie świetnie zaprezentowali się młodzicy "Fali": Amelia Wysocka zwyciężyła we wszystkich trzech swoich startach – na 50 i 100m st. dowolnym (ustanawiając rekordy życiowe będące też rekordami klubu – 27,41 i 59,91) oraz na 50m st. motylkowym, Emilia Wielgus zwyciężyła na 200m st. motylkowym oraz zajęła III miejsce na 200m st. dowolnym, Gabriela Surowiec wywalczyła II miejsce na 100m st. grzbietowym i III lokatę na 200m tym stylem, Milena Sosnówka – II miejsce na 100m st. motylkowym i III miejsce na 200m st. motylkowym,  Wojciech Siekaczyński – I miejsce na 200m st. grzbietowym i II miejsce na 100m st. grzbietowym, Paweł Bucoń – I miejsce na 100m st. grzbietowym i II lokatę na 200m st. dowolnym oraz Dawid Dzięgielewski – dwukrotnie II miejsce na 100 i 200m st. klasycznym.

Bardzo dobrze wypadły także juniorki młodsze mimo, że  miały utrudnione zadanie, bo jako 14-latki rywalizowały często z dwa lata starszymi rywalkami. Anna Wilk dwukrotnie zajęła II miejsce na 200m st. klasycznym i 800m st. dowolnym, a Maja Ryfka dwukrotnie II miejsce na 100 i 200m st. grzbietowym jednocześnie stając na podium również w klasyfikacji open! Natomiast w kategorii juniorów Zofia Szewczyk zwyciężyła na 400 i 800 m st. dowolnym ( jednocześnie II i III miejsce open), Artur Siekaczyński wygrał na dystansie 200m st. grzbietowym (+ II miejsce open), był II na 100m st. grzbietowym i dwukrotnie III na 50m st. motylkowy i 50m st. grzbietowym. Bardzo dobrą formę zaprezentował też Patryk Kasperski – dwukrotnie II miejsce na 400 i 1500m st. dowolnym.

Kolejne zawody dla kraśnickich pływaków odbędą się pod koniec marca i będą miały jeszcze wyższą rangę sportową. W dniach 28-29 marca w Lublinie wystartują nasi 12 i 13 latkowie w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, a tym samym czasie w Arena Grand Prix Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpią zawodnicy 14 letni i starsi.